Заказать звонок

    Уточнить цену

      Обратный звонок
      Обратный звонок
      Про автора
      Максимова Ганна фото Максимова Ганна
      Хімік-технолог органічних речовин, працює у компанії "Analit-Pribor"

      🌻 Соняшниковий шрот: опис і застосування

      🌻 Соняшниковий шрот – що це таке?

      🌻 Корисні властивості і склад

      🌻 Кому і в яких дозах в раціон харчування додають?

                   🌻 Кому можна давати соняшниковий шрот?

                   🌻 Норми додавання шроту в живлення для тварин

      🌻 Шкідливі властивості соняшникового шроту : чим може зашкодити надмірне вживання продукту?

      🌻 Умови зберігання

      Сьогодні ми поговоримо про те, що таке соняшниковий шрот і як його застосовувати. Зерновий шрот – це побічний продукт виділення олій з насіння соняшнику. Продукт відрізняється високою поживністю і містить багато корисних речовин, у зв’язку з чим є цінним кормом для тварин.

      Соняшниковий шрот: опис і застосування

      shrot-podsolnechniy Що таке шрот соняшнику?

      Що таке шрот соняшника? Соняшниковий шрот роблять шляхом пресування насіння. В результаті виходить не лише основний продукт – олія, але також макуха і шрот. При цьому макуха виходить після дроблення ядер насіння на етапі віджимання, а шрот – шляхом пресування і екстрадиції насіння, яке вже витягнуте. Що стосується того, як виглядає соняшниковий шрот, це жорстка маса різних відтінків сірого і коричневого. Його роблять у формі гранул або лусочок.

      Основна сфера використання шроту соняшникового – як корм для сільськогосподарських тварин. Продукт може застосовуватися або в чистому вигляді, або як добавка.

      Соняшниковий шрот – що це таке?

      Зерновий шрот – це цінний кормовий продукт, що має широке застосування в сільському господарстві та є відходом від виготовлення олії соняшнику. Шрот соняшниковий – це корм для свиней, качок, корів, кроликів, гусей, індичок тощо.

      Корисні властивості і склад

      Шрот соняшниковий, застосування якого у тваринництві приносить істотну економію, є джерелом вітамінів, білків і клітковини. Через відносно високий вміст клітковини шрот соняшниковий – це цікава альтернатива іншим джерелам клітковини, таким як висівки. Крім того, даний кормовий продукт забезпечує тварин великою кількістю білка, якого у висівках набагато менше. Серед позитивних властивостей даного продукту:

      • сприятливий вплив на зростання й розвиток молодняку – в добавці міститься метіонін, завдяки якому тварини добре ростуть і розвиваються;
      • поживність – продукт дає тваринам хороший запас енергії;
      • підвищення продуктивності – наприклад, додавання в раціон корів шроту збільшує об’єми добового удою;
      • поліпшення якості тваринницької продукції – у випадку з коровами підвищується жирність молока.

      Перевага саме в тому, що він стійкий до поразки мікотоксинами, відповідно, вірогідність згубного впливу добавки зводиться до мінімуму. Шрот соняшника має дуже поживний хімічний склад.

      Шрот тільки складається з соняшникової олії. Значну частину, від 30 до 42 складає білок і клітковина. Також продукт містить масу корисних речовин, серед яких, – вітаміни B і E, фосфор і різні мінерали.

      Кому і в яких дозах в раціон харчування додають?

      Шрот соняшниковий, характеристики якого роблять його відмінним джерелом білка та якісної клітковини, охоче їдять тварини.

      Кому можна давати соняшниковий шрот?

      Його застосовують як кормову добавку або повноцінний корм для ссавців, птахів і риб. Якщо йдеться про застосування продукту в птахівництві, то варто використати шрот з невеликою кількістю лушпиння.

      🍞 Які види шроту? Відмінність видів шроту
      ☀️ Соєвий шрот Побічний продукт маслоекстракційного виробництва
      🍞 Соняшниковий шрот Цю продукцію отримують шляхом екстракції та пресування насіння.
      ☀️ Ріпаковий (каноловий) шрот Є подрібнене знежирене насіння ріпаку з масовою частиною протеїну близько 36%.
      🍞 Бавовняний шрот Цінне джерело протеїну. Його вміст становить від 36% до 40%.

      Норми додавання шроту в живлення для тварин

      Ветеринари рекомендують такі норми споживання продукту шроту соняшникового в раціоні тварин :

      • молода велика рогата худоба – 1-1,5 кг;
      • свині – 0,5-1,5 кг;
      • корови – 2,5-3 кг;
      • кури-несучки – до 35 г (взимку – до 10 г).

      Необхідно давати або в сухому, або в змоченому вигляді.

      Шкідливі властивості соняшникового шроту : чим може зашкодити надмірне вживання продукту?

      Попри велику кількість корисних властивостей продукту, також важливо звернути увагу на шкоду, яка може нести ця добавка. Шрот соняшниковий має характеристики як позитивні, і негативні. Так, в складі можна виявити незначні об’єми ртуті, свинцю, нітратів, токсинів і інших небезпечних речовин. Щоб бути впевненим, що шрот не завдасть шкоди твариною, слід купувати тільки ту продукцію, яка сертифікована за ДСТу.

      Також варто враховувати високий рівень змісту клітковини, у зв’язку з чим виходять гіпертрофовані об’єми кормових мас, що може привести до неповного засвоєння поживних речовин. Особливо така проблема актуальна при вирощуванні бройлерних курчат. Щоб подібної ситуації не виникало, корм слід давати в гранульованому виді.

      Умови зберігання

      Існує декілька правил зберігання цієї продукції :

      • не можна підігрівати шрот на температуру, що перевищує 5 градусів в порівнянні з температурою зовні приміщення;
      • якщо ви плануєте зберігати продукцію штабелями в мішках, в приміщенні мають бути обладнані стелажі або піддони для цих цілей;
      • якщо ви хочете зберігати його насипом (обидва варіанти допустимі), періодично добавку треба перемішувати;
      • у приміщенні для зберігання має бути вентиляційна система.

      Окрему увагу слід приділити питанню відсутності вологості : вона не має бути вища 6в осоружному випадку корм може покритися пліснявою або почати гнити. Продукція, яка відповідає Госту, може зберігатися впродовж трьох років.

      Поширенні запитання про шрот соняшника

      1️⃣ Чим відрізняється шрот від макухи?

      Макуха залишається в результаті пресування рослинної сировини, а шрот – після його екстракції. Перший відрізняється високим вмістом сирого жиру, другий – сирого протеїну. Крім того, шрот має багатий вітамінно-мінеральний склад. Крім біотину та холіну, він багатий білком, клітковиною, калієм, фосфором, вітамінами E та групи B.

      2️⃣ Що таке шрот соняшниковий і для чого він потрібний?

      Шрот – маса, що залишається після екстракційного виробництва олії. Він багатий на протеїн, тому вважається корисним і поживним кормом для сільськогосподарських тварин. Шрот використовують у чистому вигляді та як добавку для комбікорму. Їм вигодовують велику і дрібну рогату худобу, птахів і риб.

      3️⃣ Чим корисна макуха для людини?

      Макуха – результат пресування сировини. Він багатий на вітаміни та амінокислоти, у тому числі ніацин, біотин, токоферол, рибофлавін, тіамін, а також аскорбінову, фолієву і пантотенову кислоту. У ньому також містяться фенольні сполуки – лігнани. Вони є природним антиоксидантом, тому здатні пригнічувати зростання та поширення новоутворень.

      4️⃣ Як отримати шрот?

      Шрот соняшниковий – це продукт екстракційного виробництва олійних культур із додаванням розчинників органічного походження. Після закінчення виробничого циклу розчинники видаляють. Для цього використовують пару. В результаті отримують шрот, який відрізняється низьким вмістом сухого жиру, але багатий на протеїн, вітаміни та мікроелементи.

      Популярні запити: шрот соняшниковий, шрот соняшниковий застосування, шрот для людини, що таке соняшниковий шрот, шрот соняшниковий характеристики

      Заповніть форму
      і ми зв'яжемося з вами