Заказать звонок

  Уточнить цену

   Шрот соняшнику є побічним продуктом виділення олій з насіння соняшнику. Продукт відрізняється високою поживністю і містить багато корисних речовин, у зв’язку з чим є цінним кормом для тварин.

   Соняшниковий шрот: опис і застосування

   shrot - podsolnechniy Що таке шрот соняшнику?

   Соняшниковий шрот роблять шляхом пресування насіння. В результаті виходить не лише основний продукт, – олія, – але також макуха і шрот. При цьому макуха виходить після дроблення ядер насіння на етапі віджимання, а шрот – шляхом пресування і екстрадиції насіння, яке вже витягнуте. Його роблять у формі гранул або лусочок.

   Основна сфера використання – як корм для сільськогосподарських тварин. Продукт може застосовуватися або в чистому вигляді, або в якості добавки.

   Соняшниковий шрот – що це таке?

   Це цінний кормовий продукт, що має широке застосування в сільському господарстві і є результатом переробки під час виготовлення олії соняшнику.

   Корисні властивості і склад

   У числі позитивних властивостей цього продукту :

   • сприятливий вплив на зростання і розвиток молодняка – в добавці міститься метіонін, завдяки якому тварини добре ростуть і розвиваються;
   • поживність – продукт дає тваринам хороший запас енергії;
   • підвищення продуктивності – наприклад, додавання в раціон корів шроту збільшує об’єми добового удою;
   • поліпшення якості тваринницької продукції – у випадку з коровами – підвищується жирність молока.

   Гідність саме в тому, що він стійкий до поразки мікотоксинами, відповідно, вірогідність згубного впливу добавки зводиться до мінімуму.

   Шрот тільки на 2остоит з соняшникової олії. Значну частину, від 30 до 42составляют білок і клітковина. Також продукт містить масу корисних речовин, серед яких, – вітаміни B і E, фосфор і різні мінерали.

   Кому і в яких дозах в раціон харчування додають?

   Кому можна давати соняшниковий шрот?

   Його застосовують як кормову добавку або повноцінний корм для ссавців, птахів і риб. Якщо йдеться про застосування продукту в птахівництві, то варто використати шрот з невеликою кількістю лушпиння.

   Норми додавання шроту в живлення для тварин

   Ветеринари рекомендують такі норми споживання продукту в раціоні тварин :

   • молода велика рогата худоба – 1-1,5 кг;
   • свині – 0,5-1,5 кг;
   • корови – 2,5-3 кг;
   • кури-несучки – до 35 г (взимку – до 10 г).

   Необхідно давати або в сухому, або в змоченому вигляді.

   Шкідливі властивості соняшникового шроту : чим може зашкодити надмірне вживання продукту?

   Незважаючи на велику кількість корисних властивостей продукту, також важливо звернути увагу на шкоду, яка може нести ця добавка. Так, в складі можна виявити незначні об’єми ртуті, свинцю, нітратів, токсинів і інших небезпечних речовин. Щоб бути упевненим, що шрот не завдасть шкоди твариною, слід купувати тільки ту продукцію, яка сертифікована по Госту.

   Також варто враховувати високий рівень змісту клітковини, у зв’язку з чим виходять гіпертрофовані об’єми кормових мас, що може привести до неповного засвоєння поживних речовин. Особливо така проблема актуальна при вирощуванні бройлерних курчат. Щоб подібної ситуації не виникало, корм слід давати в гранульованому виді.

   Умови зберігання

   Існує декілька правил зберігання цієї продукції :

   • не можна підігрівати шрот на температуру, що перевищує 5 градусів в порівнянні з температурою зовні приміщення;
   • якщо ви плануєте зберігати продукцію штабелями в мішках, в приміщенні мають бути обладнані стелажі або піддони для цих цілей;
   • якщо ви хочете зберігати його насипом (обидва варіанти допустимі), періодично добавку треба перемішувати;
   • у приміщенні для зберігання має бути вентиляційна система.

   Окрему увагу слід приділити питанню відсутності вологості : вона не має бути вища 6в осоружному випадку корм може покритися пліснявою або почати гнити. Продукція, яка відповідає Госту, може зберігатися впродовж трьох років.