Заказать звонок

    Уточнить цену

      Обратный звонок
      Обратный звонок
      Про автора
      Максимова Ганна фото Максимова Ганна
      Хімік-технолог органічних речовин, працює у компанії "Analit-Pribor"

      Вологоміри зерна, залежно від калібрування, використовують для аналізу зернових, олійних культур, бобів, насіння, в харчовій промисловості і тому подібне способом узяття проб на диэлектродный щуп з пластів при прибиранні культур, їх перевезенні, зберіганні і переробці.

      За фізичним принципом роботи зернові вологоміри розділяють на два типи: диэлькометрические і кондуктометричні, а також, по їх конструкції: засипні і погружные. Але, у усіх у них тільки одна, головне завдання – забезпечення закономірності показників щільності зерна, що засипається у вимірювальну камеру, між аналізами. Тому, спосіб заповнення вологоміра, це найважливіший принцип пристрою, від якого залежить точність результату.

      • з підпружиненою кришкою ущільнювача;
      • з подрібненням зерна;
      • з вільним падінням зерна при заповненні камери.

      Використовуючи останній спосіб, застосовують спеціальну засыпочный склянку так, щоб зерно, строго по центру, потрапляло на конусний електрод. При падінні зерна з однакової висоти забезпечується повторюваність показників щільності між вимірами. Погрішність результатів при такому способі – не більше 0,5/p>

      Деякі типи вологомірів з аналізом зерна при вільному падінні, можуть мати мікропроцесорну програму і вбудовані тензовесы для обліку натури зерна, т.е його щільність після засипання. Цим досягаються найбільш точні результати з погрішністю /- 0,3Пример таких приладів -финский вологомір зерна wile 55 з відображенням результатів на LCD- дисплеї.

      Для спрощення роботи з пристроями розробники передбачили функцію “Система підказок”, завдяки чому, окрім точності результатів, підвищилася і продуктивність при вимірах великих об’ємів урожаю. При цьому є і ряд інших позитивних якостей приладів :

      • багатофункціональність: розширений діапазон виміру вологості культур;
      • рівень зміщення (в діапазоні – 2… 2 що дозволяє видавати коригувальні значення вологості;
      • ручний млин для отримання точніших результатів;
      • вихід на зовнішнє джерело RS232C
      • автоматична стабілізація температури зернових
      • експрес визначення.

      Особливості роботи з вологомірами

      Будь-які технічні удосконалення спрямовані на зниження витрат і підвищення продуктивності. І, якщо говорити про сільське господарство, то забезпечення якості цієї продукції – головне завдання виробників. Застосування вологомірів дозволяє стежити за належним зберіганням зернових перед їх переробкою. Який вологомір зерна краще вибрати, і як його використати?

      Вологомір зерна PM 450 Kett Electric Laboratory, Японія РМ 450

      Згідно з інструкціями виробників, усі ці прилади мають однакові, основні параметри, спрямовані на точність вимірів. Чим вище клас вологомірів, тим вище їх ціновий діапазон. Вартість приладів як зарубіжних, так і вітчизняних виробників – в межах 120-450 євро, Наявність вбудованого тензовеса і розширена кількість шкал, говорить про високий клас; ціна таких вимірників доходить до 850 євро.

      Оснастити прилад потрібною шкалою можна і самостійно, завантаживши з інтернету відповідний шаблон. Зазвичай, це роблять продавці за бажанням покупця.

      В ході лабораторної перевірки вологомірів різних виробників, були задіяні чотири якісних, відкаліброваних приладу, вітчизняних і імпортних: різниця в їх свідченнях склала 7За зразок була узята проба кукурудзи з показником вологості сушарної шафи 42Перед контрольним виміром, пробу помістили на вібростіл, щоб вологість рівномірно розподілилася за усім обсягом. У результаті, перевіряючі поставили питання – звідки взялася така значима разбежность в одній і тій же пробі? Прилади “брешуть”?

      Ні, просто вони не відрегульовані належним чином. Тому, перед відповідальними вимірами, треба як слід вивчити матеріальну частину інструкції по роботі з пристроєм.

      А в інструкції до вологомірів без тензовесов, обов’язково є присутнім певний абзац з однаковим змістом: “Перед перевіркою на вологість зерно треба помістити в сушарну шафу, після чого скоректувати значення вологоміра відповідному класу точності”. Користувачі відразу ж ставлять і інше питання: яка спочатку прописана шкала вимог до вологості зерна?

      Фахівці пояснюють: на сушку необхідно ставити “стандартне” зерно (згідно з вимогою до еталонних проб зернових культур по Госту) – без сколов, без уражених або хімічно оброблених зерен, із засміченістю не більше 1И, звичайно ж, тоді не виникатиме господарських суперечок, конфліктів і рекламацій виробникові.

      Тому, роблячи перевірку недорогими вологомірами (без тонзовесов), слід підлаштовувати шкалу відповідно до умов роботи. Стандартний діапазон регулювання встановлений зазвичай в межі /-2 /-10Обратим увага: не усі вологоміри мають таке підстроювання, а в інструкції до вітчизняних приладів не прописані вимоги до корекції свідчень шкали. Але, ми дамо раду: щоб правильно отримати пробу для корекції шкали, треба врахувати мінливість вологості і розподілити зерно рівномірно за об’ємом.

      Заповніть форму
      і ми зв'яжемося з вами