Заказать звонок

    Уточнить цену

      Обратный звонок
      Обратный звонок
      Про автора
      Максимова Ганна фото Максимова Ганна
      Хімік-технолог органічних речовин, працює у компанії "Analit-Pribor"

      Вологість – ключовий показник якості пшениці, який впливає на поживність зерна, потенціал його переробки і тривалість зберігання. Цей параметр необхідно регулярно контролювати з допомогою вологоміра зерна високої точності калібрування. Щоб забезпечити максимальну достовірність моніторингу, важливо не лише купити якісний прилад, але і вивчити тонкощі виконання вимірів.

      Слід розібратися в особливостях структури зерна, відмінностях щільності і проникності різних шарів, швидкості зміни вологості пшениці і інших нюансах.

      Характеристики структури пшеничного зерна

      У усіх зернових індивідуальна структура, від якої залежить і щільність зерна, і вбираність вологи, і фізичні властивості. Тому для кожного типу сировини необхідно вибирати індивідуальне калібрування вологоміра з урахуванням особливостей будови зернівки. Якщо ви плануєте працювати з пшеницею, важливо ознайомитися з її структурою. Вона включає три основні частини:

      • Оболонка – зовнішнє лушпиння або шкірка, яка захищає сім’я від ушкоджень і проникнення мікроорганізмів. Найбільш багата клітковиною. Шкірка займає 4-6т маси зерна.
      • Ендосперм – складається з алейронового шару і борошнистого ядра, які займають до 85бщей маси зерна. Містить білок, крохмаль, невелику кількість жиру і вуглеводів у вигляді цукру, різні мінерали, вітаміни і інші хімічні сполуки.
      • Зародок – найменша частина зерна з найбільшою харчовою цінністю. Багата вітамінами, мінералами і іншими поживними з’єднаннями. Містить у своєму складі крохмаль, трохи клітковини, фосфатиды, жири, білки і вуглеводи – цукор.

      Найнижча проникність характерна для ендосперма – через велику кількість білку він повільно вбирає воду, а найвища – для зародка, який поглинає вологу практично в два рази активніше, ніж ендосперм.

      Особливості зміни вологості пшениці

      При тривалих осіданнях в структурах оболонки, ендосперма і зародка в зернах пшениці на полі відбувається ряд складних процесів, які впливають на рух води в зернівці. Проникаючи через численні порожнечі лушпиння, вода починає переміщатися по зерну і насичувати його внутрішні частини. Швидкість зміни вологості різних шарів залежить від декількох чинників:

      • сорт пшениці – в твердій зернівці більше білку між крохмальними частками, чим в м’якій, тому вона з меншою швидкістю поглинає воду;
      • температура води – чим вона вища, тим активніше волога проникає у внутрішні структури зерна;
      • погодні умови – чим довше пшениця перебуває під впливом опадів, тим інтенсивніше її зерна поглинають воду до повного заповнення порожнеч.

      Коли волога потрапляє в усі внутрішні структури, зерно набрякає і швидкість поглинання води починає падати. Добитися максимальної точності вимірів вологості можна тільки після припинення руху рідини. Залежно від сорту зернової культури і кількості опадів, цей процес може зайняти від декількох годин до діб. Тому будьте уважні: якщо пару годин тому пройшов дощ, краще не квапитися і не проводити дослідження.

      Наслідки неправильного виміру вологості пшениці

      У пшеничних зернах повинно бути не більший 14-15лаги – саме на цей показник необхідно орієнтуватися при проведенні моніторингу вологості. Але якщо використати неточні вологоміри або не враховувати особливості проведення вимірів, аналіз рівня вологи в зернах буде недостовірним. Тобто ви не отримаєте правдиву інформацію про стан пшениці і не зможете при необхідності підкоригувати умови її зберігання – температуру і вентилируемость приміщення – щоб добитися оптимальних показників вологості.

      • набрякання, бродіння і проростання зерна;
      • зменшення кількості корисних речовин в складі;
      • підвищення уразливості зернівки до механічних ушкоджень і дії мікроорганізмів.

      Навіть якщо ці чинники не призводять до повного псування пшениці, вони негативно позначаються на її поживності і цінності, що зменшує вартість зерна. Щоб уникнути подібної ситуації, по-перше, не нехтуйте тонкощами роботи з пшеницею, і, по-друге, замовляйте портативні чи стаціонарні вологоміри надійних брендів. Тут вам допоможе “Аналит Прилад” – у нас можна недорого купити вимірювальні облаштування провідних виробників.

      Ми гарантуємо зразкову якість продукції, прийнятні ціни і доставку в Києву і по усій Україні. Уточнюйте характеристики і ціни приладів, варіанти і вартість доставки по Києву і іншим регіонам України, а також будь-які інші нюанси у менеджерів компанії. Вони допоможуть вам недорого підібрати пристрої з оптимальними параметрами.

      Заповніть форму
      і ми зв'яжемося з вами