Заказать звонок

  Уточнить цену

   Обратный звонок
   Обратный звонок
   Про автора
   Максимова Анна фото Максимова Анна
   Химик-технолог органических веществ, работает в компании "Analit-Pribor"

   Призначення муфельної печі – нагрівання до заданої температури різних матеріалів. Конструктивною особливістю нагрівального пристосування є наявність так званого муфеля – термостійкого матеріал того, що розмежовує робочий простір печі і оброблюваний зразок.

   vv5081b21464ee065c129f168d6169d22c Муфельні печі: пристрій, характеристики і призначення

   Сучасні муфельні печі для лабораторних досліджень матеріалів або нагрівання невеликих виробів – універсальні у використанні, вони мають невеликі розміри. Потужність дозволяє їм працювати в широкому температурному діапазоні. Найчастіше в лабораторних умовах використовуються трубчасті або тиглі печі.

   Пристрій

   За своїми характеристиками муфельна піч – універсальний пристрій. Корпуси виконаний з вуглецевої сталі, але для того, щоб збільшити експлуатаційний термін, часто в якості матеріалу для корпусу використовують нержавіючу сталь.

   Для того, щоб забезпечити певний температурний режим в цих пристроях, на муфель намотується стрічковий нагрівач або спеціальний дріт, після чого вони поміщаються в теплоізоляційний кожух.

   Конструкція муфельної печі має бути герметичною, тому дверці пристрою виготовляють із сталі і утепляють термоізоляцією. До ізоляційного матеріалу пред’являються особливі вимоги: він повинен витримувати високі температури і не повинен кришитися. Температура в муфельній печі варіюється від 100°З до 2000°З, тому муфель виготовляється з термостійких: корунду, волокна або кераміки.

   Виды

   Залежно від призначення вони діляться:

   1. За типом нагрівального елементу. Принцип роботи полягає в тому, що в якості нагрівального елементу в них використовується газ або металеві спіралі.
   2. По конструкції самих печей. Є нагрівальні пристрої з горизонтальним або вертикальним завантаженням, трубчасті і колпаковые.
   3. По режиму обробки матеріалів. Визначається залежно від середовища обробки зразків. Є різні види печей, в них матеріал обробляється в повітряному середовищі, газовій атмосфері або у вакуумі.

   Найбільш поширеним в промисловості для термічної обробки зразків варіантом являється камерна електропіч СНОЛ, призначена для аналітичних досліджень матеріалів.

   Як правильно вибрати муфельну піч?

   Для випалення глини в муфельній печі підбирають правильний пристрій з оптимальними нагрівальними елементами і режимами функціонування. Як для плавки скла, так і для обробки глиняних виробів муфельна піч вибирається за наступними критеріями:

   • допустимі навантаження і режими підтримуваних температур;
   • функціональність. Це визначається наявністю терморегулятора для муфельної печі, видами і чисельністю програм для обробки матеріалів;
   • важливо звертати увагу на спіраль для нагріву і робочий об’єм камери.

   Інструкція з експлуатації

   Оптимальною за параметрами є універсальна електропіч Snol, виробництва компанії АВ “UMEGA”. У інструкції до цієї муфельної печі описується, що за швидкістю нагрівання матеріалів до потрібної температури, цей пристрій – еталон.

   При дотриманні усіх вимог експлуатації нагріваючи пристрої до температури 1100°З відбувається всього за 40 хв. Піч призначається для використання в заводських лабораторіях або науково-дослідних інститутах.

   Потужність муфельної печі – 1,8 кВт, а використати пристрій треба в нейтральному середовищі – футуровка може руйнуватися під впливом хімічних елементів, відповідно, знижується і термін експлуатації пристрою.

   Вимоги безпеки до установки муфельної печі

   За правилами безпеки, муфельні печі вимагається встановлювати у витяжні шафи. Це запобігає поширенню шкідливих речовин по приміщенню. З основних правил безпеки експлуатації муфельних печей можна виділити наступні:

   • експлуатувати пристрої можуть тільки люди, що мають відповідний допуск до роботи з електроприладами;
   • пекти можна підключати тільки до заземленої мережі, при цьому працюючий пристрій повинен знаходитися під постійним наглядом;
   • торкатися до нагрівальних елементів і працювати за відсутності вентиляції;
   • у гарячий пристрій забороняється ставити місткості, якщо існує ризик закипання або розбризкування вмісту;
   • використати засоби індивідуального захисту.