Заказать звонок

    Уточнить цену

      Зворотній дзвінок
      Зворотній дзвінок
      Про автора
      Максимова Ганна фото Максимова Ганна
      Хімік-технолог органічних речовин, працює у компанії "Analit-Pribor"

      Сушарки

      У будь-якій лабораторії існує безліч різних апаратів. Один з необхідних – це сушарна шафа. Що це таке зрозуміти нескладно. Сушарні шафи використовуються для сушки самих різних предметів – хімічних інгредієнтів, продуктів харчування, посуду і так далі. Щоб вибрати відповідну модель необхідно розуміти, як працює виріб.

      Сушка досягається нагрівом за допомогою вбудованих нагрівачів. За допомогою конвекції досягається вирівнювання температури за об’ємом, а також швидке висихання предметів. Примусова вентиляція особливо актуальна для низьких температур, втрачаючи своє значення при сильному нагріві. Доцільність її наявності визначається поставленим завданням.

      Яку сушарну шафу вибрати

      Існує декілька видів подібної техніки. Деякі варіанти використовують в школах, дитячих садах, готелях. Такі товари влаштовані досить просто. У них встановлені спеціальні ТЭНы і вентилятори, які дозволяють швидко просушувати предмети, що знаходяться усередині.

      Окремо можна виділити варіант для лабораторії. У подібних установах доводиться працювати з різними скляними заходами і виробами, які потребують особливих умов експлуатації. Лабораторна сушарна шафа має схожий принцип роботи, але їх конструкція також має на увазі наявність спеціальних насосів, завдяки яким усередині виробу утворюється вакуум.

      Техніка може бути обладнана додатковими елементами. Наприклад, шафа сушарна лабораторна з терморегулятором. Завдяки подібній деталі можна з легкістю отримати необхідні режими температури, які підтримуватимуться на одному рівні. Також вони можуть бути обладнані датчиками тиску, клапанами продування, ізоляторами з силікону. Від моделі і її функціональності залежить скільки коштує сушарна шафа.

      Якщо вас цікавить яка сушарна шафа краще в лабораторії, то все залежить від конкретних завдань. Перед вибором слід врахувати галузь, в якій він використовуватиметься, ретельно вивчити усі характеристики і можливості товару.

      Щоб продовжити термін служби, вивчите супутню документацію. Спеціальна інструкція для конкретної сушарної шафи, допоможе зрозуміти, як він використовується, які необхідно провести маніпуляції під час першого включення і подальшої роботи. Наприклад, що віскозиметри сушити можна в шафі при температурі 100-120 °З або за допомогою продування слабким потоком чистого повітря.

      Особливості теплообміну в сушарних шафах

      Циркуляція повітря в шафах, не оснащених вентиляцією, відбувається завдяки отворам в нижній частині і полицях, а також теплопередающих властивостях матеріалу стінок і полиць. Відбуваються наступні процеси:

      • повітря поступає через нижні отвори завдяки конвекції;
      • нагріваючись, повітря піднімається через наскрізні отвори по площі полиць;
      • полиці, отримуючи тепло від стінок, розподіляють його від країв до центру.

      Значно підвищує точність підтримуваних значень і відтворюваність температури спеціальна камера попереднього нагріву, використовувана у ряді сучасних моделей, які ефективніше інших представлених на ринку.

      Сушка в шафі

      У сушарних шафах з примусовою циркуляцією рух повітря здійснюється вентилятором. Зазвичай він розташований на задній стінці камери сушки, у ряді моделей українського виробництва – вгорі. Деякі вироби комплектуються регулюванням оборотів. Велика температурна рівномірність досягається при швидшому обертанні. Повільний режим потрібний при сушці мелкодисперсных матеріалів, коли є ризик захопити частки потоком повітря.

      Чи завжди потрібна примусова вентиляція?

      Наявність вентилятора підноситься маркетингом виробників як безперечну перевагу. Його передумови – в гонитві за точністю температури і рівномірністю розподілу її по камері. Також йде розрахунок на аналогію з білизною, що сохне краще при сильному вітрі. Чи Вірно усе це? Формально це так, але лише при невеликих температурах сушки. Якщо брати приклад з білизною, то вітер ефективний для білизни на мотузку лише унаслідок відносно холодного навколишнього повітря.

      Якщо температура конвекції перевищує 150 оС – вентиляція робить мінімальний вплив на температурний розподіл. Верхній поріг вироблюваних зараз сушарних шаф – 250-300 градусів, і розподіл по камері взагалі не має значення.

      Установка для сушки

      Розглянемо конкретні значення і режими роботи реальних промислових виробів. На практиці розкид значень в межах об’єму складає близько 10 градусів при природній вентиляції і 2-3 – з примусовою. Німецька шафа з природною конвекцією BINDER ED 53, оснащений камерою попереднього нагріву APT.Line при температурах 70-150-300 оС має розкид, відповідно до ±2-3,2-4,5 градусів, а його копія з вентилятором FD 53 – ±0,8-2-3,7 при тих же значеннях.

      З цих цифр напрошується два висновки: по-перше, ясно виражено зниження залежності від потоку повітря при підвищенні температури, по-друге, видно, що різниця ефективності обох типів конструкції мінімальна. Якщо не потрібна низькотемпературна сушка – сміливо можна вибирати шафи без вентиляції. Але тільки пристрої з попереднім нагрівом порівнянні по ефективності з примусовою вентиляцією.

      Залишити коментар

      Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.
      Коментар буде додано після перевірки модератором.
      Відгуки (0)
      Заповніть форму
      і ми зв'яжемося з вами