Вологоміри зерна, залежно від калібрування, використовують для аналізу зернових, олійних культур, бобів, насіння, в харчовій промисловості і тому подібне способом узяття проб на диэлектродный щуп з пластів при прибиранні культур, їх перевезенні, зберіганні і переробці.
За фізичним принципом роботи зернові вологоміри розділяють на два типи: диэлькометрические і кондуктометричні, а також, по їх конструкції: засипні і погружные. Але, у усіх у них тільки одна, головне завдання – забезпечення закономірності показників щільності зерна, що засипається у вимірювальну камеру, між аналізами. Тому, спосіб заповнення вологоміра, це найважливіший принцип пристрою, від якого залежить точність результату.
Використовуючи останній спосіб, застосовують спеціальну засыпочный склянку так, щоб зерно, строго по центру, потрапляло на конусний електрод. При падінні зерна з однакової висоти забезпечується повторюваність показників щільності між вимірами. Погрішність результатів при такому способі – не більше 0,5%.
Деякі типи вологомірів з аналізом зерна при вільному падінні, можуть мати мікропроцесорну програму і вбудовані тензовесы для обліку натури зерна, т.е його щільність після засипання. Цим досягаються найбільш точні результати з погрішністю /- 0,3Пример таких приладів -финский вологомір зерна wile 55 з відображенням результатів на LCD- дисплеї.
Для спрощення роботи з пристроями розробники передбачили функцію “Система підказок”, завдяки чому, окрім точності результатів, підвищилася і продуктивність при вимірах великих об’ємів урожаю. При цьому є і ряд інших позитивних якостей приладів :
Будь-які технічні удосконалення спрямовані на зниження витрат і підвищення продуктивності. І, якщо говорити про сільське господарство, то забезпечення якості цієї продукції – головне завдання виробників. Застосування вологомірів дозволяє стежити за належним зберіганням зернових перед їх переробкою. Який вологомір зерна краще вибрати, і як його використати?
Згідно з інструкціями виробників, усі ці прилади мають однакові, основні параметри, спрямовані на точність вимірів. Чим вище клас вологомірів, тим вище їх ціновий діапазон. Вартість приладів як зарубіжних, так і вітчизняних виробників – в межах 120-450 євро, Наявність вбудованого тензовеса і розширена кількість шкал, говорить про високий клас; ціна таких вимірників доходить до 850 євро.
Оснастити прилад потрібною шкалою можна і самостійно, завантаживши з інтернету відповідний шаблон. Зазвичай, це роблять продавці за бажанням покупця.
В ході лабораторної перевірки вологомірів різних виробників, були задіяні чотири якісних, відкаліброваних приладу, вітчизняних і імпортних: різниця в їх свідченнях склала 7За зразок була узята проба кукурудзи з показником вологості сушарної шафи 42Перед контрольним виміром, пробу помістили на вібростіл, щоб вологість рівномірно розподілилася за усім обсягом. У результаті, перевіряючі поставили питання – звідки взялася така значима разбежность в одній і тій же пробі? Прилади “брешуть”?
Ні, просто вони не відрегульовані належним чином. Тому, перед відповідальними вимірами, треба як слід вивчити матеріальну частину інструкції по роботі з пристроєм.
А в інструкції до вологомірів без тензовесов, обов’язково є присутнім певний абзац з однаковим змістом: “Перед перевіркою на вологість зерно треба помістити в сушарну шафу, після чого скоректувати значення вологоміра відповідному класу точності”. Користувачі відразу ж ставлять і інше питання: яка спочатку прописана шкала вимог до вологості зерна?
Фахівці пояснюють: на сушку необхідно ставити “стандартне” зерно (згідно з вимогою до еталонних проб зернових культур по Госту) – без сколов, без уражених або хімічно оброблених зерен, із засміченістю не більше 1И, звичайно ж, тоді не виникатиме господарських суперечок, конфліктів і рекламацій виробникові.
Тому, роблячи перевірку недорогими вологомірами (без тонзовесов), слід підлаштовувати шкалу відповідно до умов роботи. Стандартний діапазон регулювання встановлений зазвичай в межі /-2 /-10Обратим увага: не усі вологоміри мають таке підстроювання, а в інструкції до вітчизняних приладів не прописані вимоги до корекції свідчень шкали. Але, ми дамо раду: щоб правильно отримати пробу для корекції шкали, треба врахувати мінливість вологості і розподілити зерно рівномірно за об’ємом.
Електронний прилад Фармпойнт легко допоможе визначити зміст вологи в зернових, борошні і інших продуктах переробки культур. Сучасний пристрій дозволяє отримати результат високої точності, що спрощує процес зберігання продукту. Завдяки компактним...
Компактне облаштування високої точності для швидкого виміру вологості зернових культур. Ідеальна якість роботи He – Lite було оцінене інститутом Держстандарту Росії. Попри те, що прилад був виготовлений в Німеччині, в...
Вологомір Wile – 65 є моделлю відомого фінського виробника Farmcomp. Це нова і вдосконалена модифікація вимірника вологості Wile – 55. Головна її відмінність – в дизайні і конструкції : назву...
Знятий з виробництва. ВЧМ, або вологомір Чижевої, призначений для контролю над вологістю харчової сировини або напівфабрикатів в лабораторних умовах. Прилад відповідає державним стандартам №21094 і №3626. Особливості конструкції Головна складена вологоміра – блок для висушування вимірюваних зразків. Ще одна важлива частина конструкції – електронний блок для контролю часу висушування і управління температурою. Сфери застосування вологоміра ВЧМ Чижевою використовується для виміру вологості таких зразків : харчова сировина; напівфабрикати; готова харчова продукція. Користувач зможе задати температуру і контролювати висушування впродовж необхідного часу. Вологість розраховують виходячи з маси сировини до початку сушки і після неї.
Використання пристроїв для виміру вологи в сипких виробах сприяє тривалому збереженню і підвищенню якості продукту, зниженню енерговитрат на виробництві. Моделі сучасних вологомірів є компактними високоточними приладами, за допомогою яких можна...
Регулярний контроль вологості сипких матеріалів – запорука тривалого збереження їх функціональних властивостей і високої якості. Тому в роботі з багатьма зерновими культурами, окремими видами будівельної сировини і розсипними продуктами не...
Вологість – ключовий показник якості пшениці, який впливає на поживність зерна, потенціал його переробки і тривалість зберігання. Цей параметр необхідно регулярно контролювати з допомогою вологоміра зерна високої точності калібрування. Щоб...
Не дивлячись на складнощі ситуації, дані офіційної статистики говорять про те, що чистий виторг за підсумками минулого року збільшився на 68в грошовій одиниці ця сума складає близько чверті трильйона. Навіть...