Заказать звонок

  Уточнить цену

   Обратный звонок
   Обратный звонок
   Про автора
   Максимова Ганна фото Максимова Ганна
   Хімік-технолог органічних речовин, працює у компанії "Analit-Pribor"

   Не дивлячись на складнощі ситуації, дані офіційної статистики говорять про те, що чистий виторг за підсумками минулого року збільшився на 68в грошовій одиниці ця сума складає близько чверті трильйона. Навіть від таких показників і двократного підвищення рентабельності гривни путтю мало, оскільки роком раніше вже простежувалося зниження індексу аграрної промышлености майже на 5Поэтому учасники галузі утруднюються відповісти, на скільки покращало їх фінансове положення і чи сталися позитивні зміни зовсім.

   Вологомір зерна - analit - pribor

   Які результати очікуються

   Оскільки в 2015 цін на зерно і соняшникову олію знижувалися набагато повільніше в порівнянні з іншими сировинними ринками, то саме соняшник, зернобобові і зернові принесли аграріям найбільший прибуток. Сучасне лабораторне устаткування допомагає визначати якість зернових культур різних сортів, що сприяє тримати позицію України як кращого експортера продуктів із зерна. Загальна рентабельність продукції рослинного походження в 2015 склала 50.9а основі таких культур :

   • Зернові і зернобобові;
   • Соняшникове насіння;
   • Рапс;
   • Соя;
   • Фабричний цукровий буряк;
   • Картопля;
   • Овочі відкритого грунту.

   І інша продукція рослинництва. Оскільки соняшник є дефіцитною культурою і потужність її переробки в минулому урожайному році склала 14-15 млн тонн, то в цьому року планується розширення площі для його посіву. Сподіваються на урожай, що складе цифру в 13 млн тонн. Навіть при очікуванні хороших показників соняшник може і підвести усі надії, оскільки конкуренція може вестися тепер серед покупців.

   Крім того, очікується хороша прибутковість саме рапсу і сої, що не дали очікуваних результатів в 2015 році. Як заявляє генеральний директор агрохолдингу KSG Agro Мазин, то ці культури спільно з соняшником і пшеницею будуть завжди рентабельні. Якщо на виробництві використати хороше устаткування вологоміри зерна, прилади для виміру падіння числа, тоді зернові будуть завжди затребувані для експорту.

   Фінансові показники агропромислового комплексу

   Зростання курсу долара минулого року, що злетів за показниками на 84то їсть до 21,85 грн в істотно вплинув на чистий податковий прибуток усіх компаній, що спеціалізуються на сільськогосподарській промисловості. На реальні доходи по сільгосп продукції вплинули підвищені ціни не лише на енергоносії. Послаблення національної валюти із-за подорожчання курсу аграрії відчули тоді, коли вони зіткнулися з істотним подорожчанням технічних ресурсів, зокрема імпортних.

   Навіть якщо ціновий сегмент 2015 року був визначений як більш-менш сприятливим, то зростання рентабельності гривни ніяк не відбивало реального стану аграрного сектора. Купівельна спроможність більшості населення різко знизилася, при цьому ж собівартість вирощування сільськогосподарських культур виросла за рік в два рази. Навіть показники маржинальности, що були опубліковані Укрстатом по аграрному сектору не зовсім вселяють довіру. Як говорить Мазин, 45 це забагато для рослинництва.

   Цифри Національного наукового центру дуже різняться від свідчень Укрстата, на їх думку падіння рентабельності в секторі рослинництва України очікувалося до цифри 25.9В деяких областях основна частина господарств знаходилася на межі збитковості, при цьому в доларом вираженні рентабельність виробників сільгосп продукції скорочувалася упродовж усього минулого року.

   ДжерелоСьогодні

   Заповніть форму
   і ми зв'яжемося з вами