Заказать звонок

  Уточнить цену

   Обратный звонок
   Обратный звонок
   Про автора
   Максимова Ганна фото Максимова Ганна
   Хімік-технолог органічних речовин, працює у компанії "Analit-Pribor"

   Регулярний контроль вологості сипких матеріалів – запорука тривалого збереження їх функціональних властивостей і високої якості. Тому в роботі з багатьма зерновими культурами, окремими видами будівельної сировини і розсипними продуктами не обійтися без вологомірів – портативних і стаціонарних електронних приладів для виміру вологи в матеріалах.

   Розберемося, в яких випадках корисно купити ці пристрої, в чому їх переваги і як використати устаткування, щоб воно було максимально ефективним і виправдало свою вартість.

   Де і навіщо використовують вологоміри?

   Вологоміри – інструменти для експрес визначення відсотка вологості в масі досліджуваної сировини. Згідно загальноприйнятої класифікації, їх ділять на дві основні категорії:

   • портативні – переносні з щуповими або іншими датчиками виміру вологи;
   • стаціонарні – лабораторні, дія яких грунтована на просушуванні матеріалу і порівнянні первинного і фінального вагів зразка.

   Застосування вимірників давно стало повсякденністю в агрономії, харчовій індустрії, окремих сферах хімічної галузі і будівництва. Прилади використовують для визначення вологості широкого спектру сипких матеріалів :

   • зернові культури: соняшник, пшениця, рапс, овес, ячмінь, кукурудза;
   • різні види кормів для тварин;
   • харчові продукти: цукор, борошно, крупа, кава, сіль;
   • будівельна сировина: пісок, тирса, стружка.

   Необхідність використання вимірників обумовлена тим, що сипкі матеріали схильні вбирати вологу, а це провокує погіршення їх якості. Наприклад, пшениця, кукурудза і інші зернові можуть покритися пліснявою, крупа, борошно і подібні продукти – збитися в грудки, а будматеріали – втратити робочу форму і стати абсолютно непридатними. Щоб уникнути цих негативних наслідків, необхідно регулярно відстежувати стан сипких матеріалів – перевіряти властивості сировини і контролювати умови його зберігання.

   І в цьому допоможуть саме сучасні вологоміри.

   Переваги використання вологомірів

   Експлуатація вологомірів стало повсякденністю у багатьох сферах завдяки таким конкурентним достоїнствам приладів :

   • оперативність вимірів – для максимально точного експрес аналізу змісту вологи в сипких матеріалах потрібно декілька секунд;
   • зручність і практичність – і щупові портативні, і стаціонарні прилади мають ергономічну форму, тому не доставляють незручностей в щоденній експлуатації;
   • економія коштів – сьогодні можна недорого підібрати надійний вологомір, який роками служби окупить свою ціна, адже вона буде нижча, ніж сукупна вартість багатократних аналізів в спеціалізованій лабораторії;
   • простота використання – незалежно від того, в якій сфері планується використати вологомір – в агрономії, харчовій, будівельній або хімічній галузі – робота з устаткуванням не зажадає складного налаштування і специфічних навичок.

   Таким чином, вологомір дозволяє швидко і відносно недорого контролювати рівень вологості матеріалів, не прибігаючи до послуг лабораторій і одночасно не сумніваючись в точності отриманих значень.

   Особливості експлуатації вологомірів

   Щоб усі переваги вимірників стали для вас реальністю, важливо дотримуватися декількох рекомендацій застосування пристроїв. По-перше, перед початком вимірів уважно настроюйте прилад – щоб добитися максимальної точності дослідження, вибирайте калібрування для конкретного типу тестованого матеріалу. По-друге, відбирайте декілька проб, по черзі вимірюйте їх і в якості фінального результату вказуйте усереднене значення.

   Постарайтеся забезпечити максимальну повторюваність щільності зразків між вимірами – не збільшуйте ні кількість, ні вагу досліджуваних матеріалів. Якщо аналізуватимете зразки різної щільності, ризикуєте отримати результати з великим діапазоном показників вологості. По-третє, глибина огорожі матеріалу з насипу або тари має бути декілька десятків сантиметрів. Якщо візьмете зразок на меншій глибині, можете отримати погрішності вимірів, оскільки верхній шар у більшості випадків підсушується.

   По-четверте, замовляйте пристрої тільки у перевірених компаній, щоб отримати якісне устаткування за справедливу ціну. Саме такі ви завжди можете знайти в “Аналит Прилад”. Компанія пропонує сертифіковані вологоміри від провідних світових виробників з доставкою в Київ і по усій Україні. У нас ви можете купити різні варіанти портативних і стаціонарних вимірників з урахуванням своїх потреб і бюджету.

   Для уточнення будь-яких питань звертайтеся до менеджерів – вони зорієнтують в класифікації приладів, допоможуть з оформленням замовлення і розповідять про варіанти доставки в Київ і будь-які інші регіони країни.

   Заповніть форму
   і ми зв'яжемося з вами