Виробництво борошна на сучасних комплексах автоматизоване. У процесі використовують різне обладнання. Прилади дозволяють прискорити виробництво, стандартизувати процеси та підтримувати стабільний рівень якості.
Борошно одержують дробленням злаків. Технологія виробництва включає кілька етапів. Перед початком роботи проводять аналіз зерна, використовуючи сучасні прилади прилади Infratec Nova. Вони дозволяють перевірити одразу кілька параметрів.
У процесі виготовлення важливе місце займає підготовка зерна. Класифікація обладнання включає:
Така технологія виробництва дозволяє отримати продукцію, яка відповідає ДЕСТам.
Для визначення ґатунку проводять механічний аналіз зерна з використанням сучасного обладнання. Число падіння – найважливіший показник для подальшого розподілу сировини. Прилад ППП-7 дозволяє отримати результати з високою точністю.
У виробничому процесі може використовуватися 2 види помелу:
Сучасні борошномельні комплекси зазвичай використовують повторювальний спосіб перероблювання з неодноразовим проходженням зерна крізь млин. Найчастіше використовується складний помел. Метод підходить для отримання більш ніж 10 потоків сировини різної якості.
Лінія для виробництва включає багато обладнання:
Складна та багатоступінчаста обробка дозволяє отримувати борошно та крупи в автоматичному режимі.
Основною машиною для перероблювання зерна служить вальцевий млин. Це складний пристрій, що включає можливості очищення, помелу, просіювання, транспортування. Млин складається з кількох вальців, розташованих паралельно.
Інше важливе обладнання для виготовлення борошна:
У процесі виробництва можуть використовуватися додаткові прилади визначення якості борошна.
У ході підготовки муки проводять різні дослідження. Вони дозволяють оцінити якість продукції та відсортувати її. Для визначення якості клейковини підійде прилад ІДК-7 ІДК-7 . Хлібозаводи, млини, елеватори, склади та інші підприємства хлібопекарської промисловості також можуть використовуватися. вимірник деформації клейковини ІДК – 1М.
Для вимірювання вологості використовують вологоміри. Сучасні прилади оснащені мікропроцесором та дають результат високої точності.
Визначити сорт і якість борошна неможливо без ще одного приладу — білизноміра. Він дозволяє оцінити білизну безпосередньо на виробництві або в лабораторних умовах.
Для зберігання та транспортування борошна використовують тарний та безтарний метод. У разі тарного способу мішки вантажать вручну або за допомогою механічних пристосувань. Це можуть бути:
На складах безтарного зберігання використовують механічні пристрої безперервної дії. До них відносяться гвинтові конвеєри та ковшові елеватори. Вони створюють можливість для автоматизованого прийому та зберігання сировини.
Головні вимоги до приміщення для зберігання борошна:
Мішки складають за сортами та датою надходження. Висота штабелів залежить від сорту продукції, її вологості та умов у приміщенні. Для борошна вологістю до 14% вона становить:
Для продукції вологістю до 13% висота не повинна перевищувати 8-10 мішків. Це відноситься також до вівсяної та кукурудзяної крупи, пшона, комбікормових культур. Прилад ВВСМ-01 допоможе швидко визначити вологість продукту.
При температурі у приміщенні від +5 до +15 °С борошно зберігається від 3 до 8 місяців залежно від виду та сорту. Термін легко збільшити, зменшивши температуру в приміщенні до негативних значень.
Вимоги до фасування визначаються ДЕСТом 46.004-99. Відповідно до стандарту, упаковкою можуть бути паперові пакети, паперові або картонні коробки, пакети з поліетилену, полімерних і комбінованих матеріалів. Борошно фасують у міцні, чисті пакети, коробки чи мішки без сторонніх запахів. Упаковка повинна бути пошита, склеєна або термоспаяна.
Вага нетто упаковки може змінюватись від 0.1 до 10 кг з кроком 0.1. Дозволяється розфасовка у мішки вагою нетто від 10 до 80 кг з кроком 1.
До роботи з обладнанням борошномельних та круп’яних заводів допускаються працівники, ознайомлені з технікою безпеки та санітарними вимогами на виробництві. Це головне правило.
Ще одна вимога – перевірка машин перед стартом експлуатації. Встановлюють огороджувальні конструкції, сигналізацію та запобіжники. Тяжкі машини з високою частотою обертання встановлюють на фундамент і закріплюють болтами з гайкою та контргайкою.
Сучасне борошномельне виробництво – це комплекс технологічного обладнання. Воно автоматизує роботу та знижує вплив людського фактора. Аналітичне обладнання дозволяє перевірити зерно чи готове борошно у лабораторних чи виробничих умовах.
Призначені для виділення з хлібобулочного виробу зразка певного об’єму, за результатами зважування якого розрахунковим шляхом визначається пористість хліба. Конструкція і принцип роботи пристроїв КП- 101, УОП- 01 МОД- 2 і...
Магнітна мішалка MS – 3000 є компактною мішалкою з робочою поверхнею з нержавіючої сталі. Завдяки надзвичайно сильним магнітам перемішування не супроводжується небажаним нагріванням і шумом. MS – 3000 ідеально підходить...
Застосовуються для зважування медикаментів, хімікатів в аптеках і лабораторіях . Виробляються із сталі з покриттям, чашки, основа – з пластмас. Технічні характеристики: Призначення аптечні Найбільша межа зважування, г 1000 Діапазон...
Рекомендується використати в лабораторіях і в побуті. 99мин59секунд, прямий і зворотний відлік. Сигнал після закінчення встановленого часу (впродовж 32 секунд).
Під ситовим аналізом зазвичай розуміють розсівання будь-якого сипкого продукту або матеріалу для того, щоб визначити його склад. Для цього використовується набір сит з різною пропускною здатністю частинок та діаметром отворів....
Для проведення аналізів, пошуків та дослідів в умовах лабораторії потрібне не лише обладнання та інструменти. Жодне лабораторне дослідження неможливо провести без спеціального посуду. Вона служить для проведення фізичних та хімічних...
Використання пристроїв для виміру вологи в сипких виробах сприяє тривалому збереженню і підвищенню якості продукту, зниженню енерговитрат на виробництві. Моделі сучасних вологомірів є компактними високоточними приладами, за допомогою яких можна...
Зернові культури забезпечують половину калорій, які споживає людина. Крім того, вони містять важливі сполуки, які корисні для здоров’я. В останні роки на світовому продовольчому ринку з’явився широкий спектр нових продуктів...