Заказать звонок

  Уточнить цену

   Обратный звонок
   Обратный звонок
   Про автора
   Максимова Анна фото Максимова Анна
   Химик-технолог органических веществ, работает в компании "Analit-Pribor"

   Призначення лабораторних вагів – визначення маси предметів і рідких або сипких речовин. Залежно від того де застосовуються ці прилади, до них пред’являються певні вимоги. Для зважування продуктів в магазинах і супермаркетах припускається певної похибки у свідченнях, а ось в ювелірних майстернях, фармакології і випробувальних лабораторіях використовуються вимірювальні прилади з високим класом точності.

   vv3e1657afc5863147a1c5859c1710f569 Лабораторні ваги: види, характеристики і застосування

   Описуючи лабораторні ваги, слід відразу відмітити, що це універсальні прилади, які використовуються для різних препаративных і аналітичних досліджень. Механічні ваги давно пішли в минуле, поступившись місцем електромеханічним або електронним приладам.

   Сучасні електронні лабораторні ваги – дуже точні і практичні прилади, вони не вимагають використання додаткових громіздких механічних гирь і інших деталей. Облаштування лабораторних вагів складне в технічному плані, одночасно прилади прості у використанні. Вони обладнані електричними датчиками, передавальними інформацію про масу зважуваних об’єктів або речовин на інформативний дисплей.

   До усіх лабораторним вагам пред’являються загальні технічні вимоги. Характеристики приладів повинні відповідати певним вимогам ГОСТ і регламенту протоколу Радого з метрології, стандартизації і сертифікації.

   Класифікація лабораторних вагів

   Залежно від сфери застосування і класу точності високоточні ваги класифікуються по наступних типах:

   1. Аналітичні ваги. Це устаткування відповідає 1-2 класу точності і визначає масу об’єктів з точністю до 5 знаку після коми, а погрішність таких приладів не перевищує 0,0002 гр.
   2. Лабораторні ваги класу 3,4. Ці прилади визначають масу з точністю до третього знаку після коми.
   3. Технічні ваги, точність, що відповідає середньому класу. Вони дозволяють зважувати зразки з точністю до 1/10 гр.

   Залежно від класу точності і визначаються з тим, які лабораторні ваги підібрати для тих або інших цілей.

   Що зважують на лабораторних вагах?

   Сучасні електронні лабораторні ваги використовуються для зважування вантажів, масою від 10 мг. Вони застосовуються у фармакології і медицині для точного дозування препаратів. Ці вимірювальні прилади отримали широке застосування в харчовій промисловості і хімічній галузі.

   vv6110ec344b43b19158ad0fcc815993e9 Лабораторні ваги: види, характеристики і застосування

   Мінімальна погрішність лабораторних вагів дозволяє використати їх там, де треба з високою точністю визначити масу об’єктів або визначити вагу зразків.

   Різні класи точність визначають їх призначення. Чим вище устаткування по класифікації, тим точніше показники.

   ☀️ Аналітичні ваги Вага
   🎑 Технохімічні ваги від 1 до 2 кг
   ☀️ Ручна/аптечна вага від 1 до 100 г
   🎑 Аналітичні ваги до 200 г
   ☀️ Мікроаналітичні до 20 г
   🎑 Ультрамікроаналітичні до 1г

   Як вибрати?

   Замислююся над тим як вибрати ваги для лабораторій, слід враховувати нижчеприведені чинники:

   • найбільша вимірювальна межа вагів. Він визначається максимальною масою зважуваної тари і зразка.
   • калібрування за допомогою вбудованого вантажу. Цей процес автоматично запускається по сигналу датчика температури, вбудованого у вимірювальний прилад.
   • функціональні характеристики і повинні дозволяти вирішувати, при зважуванні, нестандартні завдання (визначати вагу складної за формою тари, фільтрів, нівелювати статистичні заряди, калібрувати піпетки і т.д).

   У комплекті з лабораторними вагами повинне додаватися керівництво по експлуатації, у якому детально описано: як визначити нульову точку, який НмПВ (мінімальна межа зважування) приладу, відповідний механізм калібрування і інша інформація про характеристики і можливості устаткування.

   Часті питання про лабораторні ваги:

   1. Чим відрізняється аналітична та технічна вага?

   Аналітична модель відрізняється від технічної моделі зниженням рівня захисту. На ньому не можна зважувати гарячі речовини. В окремі групи можна назвати мікробаланси. Вони мають дозвіл від 0,0001 до 0,01 мг.

   2. Що таке лабораторна вага?

   Лабораторна вага – це спеціалізоване обладнання для високоточного зважування речовин (рідких, сипких, твердих). Вони використовуються у сфері наукової та виробничої діяльності.

   3. Яка вага використовується в лабораторії?

   • Аналітичні. Така вага має точність зважування вище 0,1 мг.
   • Прецизійні. Прилади з дискретністю від 1 мг до 1г.
   • Мікроваги. Точність зважування такими приладами становить від 0,0001 мг до 0,01 мг.

   4. Як працювати з аналітичною вагою?

   Перед зважуванням переконайтеся, що баланс дорівнює нулю. Щоб виключити помилку нуля, необхідно провести тарування ваги. Щоб уникнути кутових навантажень зважуваний зразок, слід поміщати в центр чаші ваг. Після зважування контейнер із пробою в чашці ваг повинен бути випорожнений.