Заказать звонок

  Уточнить цену

   Призначення лабораторних вагів – визначення маси предметів і рідких або сипких речовин. Залежно від того де застосовуються ці прилади, до них пред’являються певні вимоги. Для зважування продуктів в магазинах і супермаркетах припускається певної похибки у свідченнях, а ось в ювелірних майстернях, фармакології і випробувальних лабораторіях використовуються вимірювальні прилади з високим класом точності.

   vv3e1657afc5863147a1c5859c1710f569 Лабораторні ваги: види, характеристики і застосування

   Описуючи лабораторні ваги, слід відразу відмітити, що це універсальні прилади, які використовуються для різних препаративных і аналітичних досліджень. Механічні ваги давно пішли в минуле, поступившись місцем електромеханічним або електронним приладам.

   Сучасні електронні лабораторні ваги – дуже точні і практичні прилади, вони не вимагають використання додаткових громіздких механічних гирь і інших деталей. Облаштування лабораторних вагів складне в технічному плані, одночасно прилади прості у використанні. Вони обладнані електричними датчиками, передавальними інформацію про масу зважуваних об’єктів або речовин на інформативний дисплей.

   До усіх лабораторним вагам пред’являються загальні технічні вимоги. Характеристики приладів повинні відповідати певним вимогам ГОСТ і регламенту протоколу Радого з метрології, стандартизації і сертифікації.

   Класифікація лабораторних вагів

   Залежно від сфери застосування і класу точності високоточні ваги класифікуються по наступних типах:

   1. Аналітичні ваги. Це устаткування відповідає 1-2 класу точності і визначає масу об’єктів з точністю до 5 знаку після коми, а погрішність таких приладів не перевищує 0,0002 гр.
   2. Лабораторні ваги класу 3,4. Ці прилади визначають масу з точністю до третього знаку після коми.
   3. Технічні ваги, точність, що відповідає середньому класу. Вони дозволяють зважувати зразки з точністю до 1/10 гр.

   Залежно від класу точності і визначаються з тим, які лабораторні ваги підібрати для тих або інших цілей.

   Що зважують на лабораторних вагах?

   Сучасні електронні лабораторні ваги використовуються для зважування вантажів, масою від 10 мг. Вони застосовуються у фармакології і медицині для точного дозування препаратів. Ці вимірювальні прилади отримали широке застосування в харчовій промисловості і хімічній галузі.

   vv6110ec344b43b19158ad0fcc815993e9 Лабораторні ваги: види, характеристики і застосування

   Мінімальна погрішність лабораторних вагів дозволяє використати їх там, де треба з високою точністю визначити масу об’єктів або визначити вагу зразків.

   Різні класи точність визначають їх призначення. Чим вище устаткування по класифікації, тим точніше показники.

   Як вибрати?

   Замислююся над тим як вибрати ваги для лабораторій, слід враховувати нижчеприведені чинники:

   • найбільша вимірювальна межа вагів. Він визначається максимальною масою зважуваної тари і зразка.
   • калібрування за допомогою вбудованого вантажу. Цей процес автоматично запускається по сигналу датчика температури, вбудованого у вимірювальний прилад.
   • функціональні характеристики і повинні дозволяти вирішувати, при зважуванні, нестандартні завдання (визначати вагу складної за формою тари, фільтрів, нівелювати статистичні заряди, калібрувати піпетки і т.д).

   У комплекті з лабораторними вагами повинне додаватися керівництво по експлуатації, у якому детально описано: як визначити нульову точку, який НмПВ (мінімальна межа зважування) приладу, відповідний механізм калібрування і інша інформація про характеристики і можливості устаткування.