Заказать звонок

    Уточнить цену

      Обратный звонок
      Обратный звонок
      Про автора
      Максимова Ганна фото Максимова Ганна
      Хімік-технолог органічних речовин, працює у компанії "Analit-Pribor"

      Призначення лабораторних вагів – визначення маси предметів і рідких або сипких речовин. Залежно від того де застосовуються ці прилади, до них пред’являються певні вимоги. Для зважування продуктів в магазинах і супермаркетах припускається певної похибки у свідченнях, а ось в ювелірних майстернях, фармакології і випробувальних лабораторіях використовуються вимірювальні прилади з високим класом точності.

      Види лабораторних ваг: пристрої бувають механічними та електронними.

      лабораторні ваги види

      Описуючи лабораторні ваги, слід одразу зазначити, що це універсальні прилади, які використовуються для різних препаративних і аналітичних досліджень. Механічні ваги давно пішли в минуле, поступившись місцем електромеханічним або електронним приладам.

      Сучасні електронні лабораторні ваги – дуже точні й практичні прилади, вони не вимагають використання додаткових громіздких механічних гир і інших деталей. Облаштування лабораторних вагів складне в технічному плані, одночасно прилади прості у використанні. Вони обладнані електричними датчиками, що передають інформацію про масу зважуваних об’єктів або речовин на інформативний дисплей.

      До всіх лабораторних вагів пред’являються загальні технічні вимоги. Характеристики приладів повинні відповідати певним вимогам ГОСТ і регламенту протоколу Радого з метрології, стандартизації й сертифікації. Ваги лабораторні та їх технічні характеристики залежать від класу точності, що включає межі зважування, похибку, чутливість тощо.

      Класифікація лабораторних вагів

      Залежно від сфери застосування і класу точності високоточні ваги класифікуються по наступних типах:

      1. Аналітичні ваги. Ваги аналітичні лабораторні – це устаткування, що відповідає 1-2 класу точності і визначає масу об’єктів з точністю до 5 знаку після коми, а погрішність таких приладів не перевищує 0,0002 г.
      2. Лабораторні ваги класу 3,4. Ваги аналітичні лабораторні цього класу визначають масу з точністю до третього знаку після коми.
      3. Технічні ваги. Ваги технічні лабораторні мають точність, що відповідає середньому класу. Вони дозволяють зважувати зразки з точністю до 1/10 г.

      Залежно від класу точності та визначаються з тим, які лабораторні ваги підібрати для тих чи інших цілей. Ваги лабораторні аналітичні застосовуються у наукових та виробничих лабораторіях різних напрямів промисловості. Електронні ваги для лабораторії використовують у ювелірних магазинах, екологічних станціях, медичних закладах тощо. Ваги аналітичні лабораторні, своєю чергою, поділяються на мікроаналітичні та ультрамікроаналітичні.

      види ваг у лабораторії

      Що зважують на лабораторних вагах?

      Сучасні електронні ваги лабораторні використовуються для зважування вантажів, масою від 10 мг. Вони застосовуються у фармакології та медицині для точного дозування препаратів. Ці вимірювальні прилади отримали широке застосування в харчовій промисловості та хімічній галузі.

      Мінімальна погрішність лабораторних вагів дозволяє використати їх там, де треба з високою точністю визначити масу об’єктів або визначити вагу зразків.

      Різні класи точності визначають призначення вагів лабораторних. Чим вище устаткування по класифікації, тим точніше показники.

      Види лабораторних вагів:

      ☀️ Аналітичні ваги Вага
      🎑 Технохімічні ваги від 1 до 2 кг
      ☀️ Ручна/аптечна вага від 1 до 100 г
      🎑 Аналітичні ваги до 200 г
      ☀️ Мікроаналітичні до 20 г
      🎑 Ультрамікроаналітичні до 1г

      види лабораторних ваг

      Як вибрати?

      Замислююся над тим як вибрати ваги для лабораторій, слід враховувати нижче приведені чинники:

      • Найбільша вимірювальна межа вагів. Визначається максимальною масою зважуваної тари та зразка.
      • Калібрування за допомогою вбудованого вантажу. Цей процес автоматично запускається по сигналу датчика температури, вбудованого у вимірювальний прилад.
      • Функціональні характеристики повинні дозволяти вирішувати при зважуванні нестандартні завдання (визначати вагу складної за формою тари, фільтрів, нівелювати статистичні заряди, калібрувати піпетки тощо).

      навіщо потрібні ваги в біології

      У комплекті з лабораторними вагами повинне додаватися керівництво по експлуатації, у якому детально описано: як визначити нульову точку, який НмПВ (мінімальна межа зважування) приладу, відповідний механізм калібрування і інша інформація про характеристики і можливості устаткування.

      Часті питання про лабораторні ваги:

      1️⃣ Чим відрізняється аналітична та технічна вага?

      Аналітична модель відрізняється від технічної моделі зниженням рівня захисту. На ньому не можна зважувати гарячі речовини. В окремі групи можна назвати мікробаланси. Вони мають дозвіл від 0,0001 до 0,01 мг.

      2️⃣ Що таке лабораторна вага?

      Лабораторна вага – це спеціалізоване обладнання для високоточного зважування речовин (рідких, сипких, твердих). Вони використовуються у сфері наукової та виробничої діяльності. Навіщо потрібні ваги в біології, хімії, медицині? Для проведення аналізів, експериментів, точного зважування препаратів.

      3️⃣ Яка вага використовується в лабораторії?

      Види ваг у лабораторії:

      • Аналітичні. Така вага має точність зважування вище 0,1 мг.
      • Прецизійні. Прилади з дискретністю від 1 мг до 1г.
      • Мікроваги. Точність зважування такими приладами становить від 0,0001 мг до 0,01 мг.

      4️⃣ Як працювати з аналітичною вагою?

      Перед зважуванням переконайтеся, що баланс дорівнює нулю. Щоб виключити помилку нуля, необхідно провести тарування ваги. Щоб уникнути кутових навантажень зважуваний зразок, слід поміщати в центр чаші ваг. Після зважування контейнер із пробою в чашці ваг повинен бути випорожнений.

      Залишити коментар

      Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.
      Коментар буде додано після перевірки модератором.
      Відгуки (0)
      Заповніть форму
      і ми зв'яжемося з вами