Заказать звонок

  Уточнить цену

   Обратный звонок
   Обратный звонок
   Про автора
   Максимова Ганна фото Максимова Ганна
   Хімік-технолог органічних речовин, працює у компанії "Analit-Pribor"

   Якщо необхідно оснастити лабораторію меблями, то потрібно вибрати шафу. За зовнішніми ознаками лабораторні і побутові шафи мають загальні риси, але робочі умови різні, як і вимоги до матеріалу виготовленню і специфіці використання.

   Як вибрати лабораторну шафу

   Враховувати необхідно певні критерії:

   • матеріал виготовлення і специфіку конструкції : двері, полиці, тумби;
   • особливості використання : для посуду і реактивів, одягу і головних уборів, приладів і документів, газових балонів;
   • вузькі, широкі, багатосекційні;
   • підвісні, настінні;
   • правила обслуговування.

   Матеріал виготовлення і особливості конструкції

   Все, що знаходиться в химлаборатории, перебуває під впливом:

   • реактивів, суспензій, розчинів;
   • подряпин, ударів, вм’ятин, осколків від лабораторного посуду, що розбився;
   • вологості повітря;
   • стирання;
   • физусилий при перевезенні і переміщенні, що може викликати деформацію;
   • агресивних, летких випарів.

   Щоб забезпечити стійкість до перерахованих явищ і необхідну жорсткість упродовж усього періоду використання, потрібно вибрати лабораторну металеву шафу. Міцний металлокаркас треба обшити листами.

   Для захисту від корозії, хімікатів у будь-якому вигляді стіни, вгору, низ і двері покриваю однотонною фарбою порошкоподібного виду. Для зручності регулювання по висоті, балансування, знаходження центру тяжіння і надання стійкості передбачені ніжки з металу.

   Металеві також двері на шафах, які призначаються для зберігання одягу співробітників лабораторії, посуду, вимірювального устаткування, документів і іншого приладдя.

   Для їх виготовлення також використовується ДСП, що вже більше нагадує офісні меблі, але при цьому знадобиться постійно підтримувати вологість в приміщенні, оскільки вироби з дерева добре вбирають вологу з повітря.

   Специфіка застосування

   Шафи бувають:

   1. Для посуду і реактивів. якщо ці предмети отримуються з метою зберігання тари, то потрібно заздалегідь визначити, це буде сухий посуд після миття в митті або заповнена суспензіями і реактивами з різним терміном зберігання.
   2. Для головних уборів і одягу. В цьому випадку можна вибрати шафу з того, що ламінує ДСП з вішалками.
   3. Для приладів і документів. Витяг може знадобитися в цьому випадку за умови, що шафу одночасно використовують для зберігання вимірювального устаткування, химсуспензий, реактивів і суспензій. Двері можуть бути виготовлені з металу і ДСП.
   4. Для газових балонів. Усе нагрівальне лабораторне устаткування вимагає постійного припливу природного газу. Тому потрібно вибрати спеціальну шафу з металу для балонів з навісним замком.

   Вузькі, широкі, багатосекційні

   Як лабораторне миття може бути на 1-2 раковини, так і шафи бувають на одну, дві і навіть три секції. Останній варіант частенько використовують з метою зберігання одягу і головних уборів.

   Окрім цього, можна вибрати комбіновану шафу ДСП, в якому передбачена укорочена частина з непрозорими дверима, полиці із скляними дверцями і нижня тумба.

   Багатосекційні меблі вибирають, якщо дозволяє площу лабораторії.

   Настінні, підвісні

   Якщо олія місця або просто хочеться використати для зберігання документів, посуд навіть поверхня стіни лабораторії, можна підібрати підвісну шафу.

   Виготовляється виріб з ДСП, оскільки настінне кріплення не таке міцне в порівнянні з монтажем на підлозі. Окрім цього, важлива і маса самих настінних лабораторних меблів.

   Підвісні шафи існують в декількох варіантах:

   • відкритий, без дверей, з полицями;
   • закритий, з полицями і непрозорими дверима.

   Поза сумнівом, для громіздкого і важкого лабораторного устаткування такі шафи не підходять, а ось для посуду, приладдя, інвентаря і паперів – саме те, що треба.

   Як обслуговувати

   1. Якщо відбувається зберігання посуду з реактивами, то слід час від часу оглядати полиці на предмет розливу хімікатів, плям, щоб зайнятися сухим або вологим чищенням і уникнути корозії.
   2. Щоб не скрипіли двері, змащувати навіси.
   3. Якщо є витяг, то потрібно час від часу перевіряти тягу і займатися чищенням каналів вентиляції.
   4. Снутри і зовні протирати пил. Залежно від специфіки лабораторії може знадобитися дезинфекція.
   Заповніть форму
   і ми зв'яжемося з вами