Заказать звонок

    Уточнить цену

      Обратный звонок
      Обратный звонок
      Про автора
      Максимова Ганна фото Максимова Ганна
      Хімік-технолог органічних речовин, працює у компанії "Analit-Pribor"

      Фермери, які займаються вирощуванням кукурудзи, пшениці, ячменю й інших зернових культур, які мають попит як на внутрішньому, так і експортному ринку, після збору урожаю сільськогосподарською технікою, зберігають зерно в елеваторі. А вже звідти відбувається постачання на млини, заводи комбікорму і не лише, але тільки після проведення лабораторного аналізу, що підтверджує якість продукції. Перед тим, як використати елеватор, необхідно знати, що це таке, і принцип його роботи. Тож сьогодні ми розповімо вам про те, що таке елеватор та як він використовується в різних галузях.

      Як працює елеватор?

      Елеватор – це промислове зерносховище, в конструкції та облаштуванні якого враховуються всі техпроцеси, що гарантують приймання, підготовку, зберігання й організацію реалізації зерна. Принцип елеватора у сфері АПК – певний алгоритм технологічних процесів.

      1. Приймання зерна. Може здійснюватися з транспорту будь-якого виду. У заготівельних елеваторах для господарств частенько створюється проєкт автомобільного пункту розвантаження та приймання в бункери. На перевалочних елеваторах можуть бути організовані причали та ж/д шляхи.
      2. Обробка і підготовка. Завдяки конструкції елеватора можна займатися очищенням зернової купи, сушкою в зерносушарках, сортуванням по розмірах. Залежно від джерел вступу зерна можна використати комплекси ЗАВ і КЗС, шахтні зерносушарки, устаткування аспіраційного типу.
      3. Зберігання. Головна функція – проєкт зерносховища створюється на основі силосів з металу з внутрішніми і зовнішніми системами забезпечення.
      4. Відвантаження зерна. Елеватор є логістичним вузлом, оснащеним комплексом засобів для відпустки матеріалу у будь-яких об’ємах із застосуванням транспортерів, пневморукавів, бункерів. Склад пристрою визначається об’ємами зберігання зерна і транспортними можливостями відпустки.

      Елеватори потрібні з метою рішення комплексних завдань зі зберігання зерна, їх функціонал може відрізнятися з урахуванням особливостей логістики, зерна, розташування на місцевості й прив’язки до інших об’єктів.

      Типи елеваторів (зерносховищ)

      Зернові елеватори діляться на декілька видів, що залежить від їх цільового призначення, а також того, як працює елеватор:

      • заготівельні або хлібоприймальні (місткість складає 15—100000 т, приймають зернові культури від господарств, займаються очищенням, сушкою й відвантаженням споживачеві);
      • виробничі (місткість 10—150000 т, їх будують при млинах, круп’яних, комбікормових, крохмальних заводах тощо);
      • базисні (об’єм 100–150000 т, використовуються для довгого зберігання зернових мас отримуваних і таких, що перевозяться з допомогою ж/д транспорту вагонами);
      • портові та перевалкові (об’єм 50–100000 т, їх зводять на ділянках перевалки зерна з одного виду транспорту на інший. Такими є морські порти, великі ж/д станції).

      Принцип роботи зернового елеватора

      Корпуси зерносховища блокуються між собою і з адміністративно-виробничими будівлями, де знаходиться усе транспортне і технологічне устаткування.

      Принцип роботи елеватора:

      1. Прийом і підготовка зерна. Доставка здійснюється на автомобільному, залізничному або водному транспорті. Розвантаження роблять спецпристроями.
      2. Обробка зерна. Після зважування зернова культура, яка поступила в робочу вежу за допомогою норій проходить через зерноочисні машини-сепаратори, позбавляючись від різних домішок.
      3. Зберігання врожаю після збору на елеваторі. Його зберігають в силосах, частина з яких оснащена устаткуванням для дезінфекції й активної вентиляції. Температуру зернового продукту вимірюють термоподвісками, установка яких здійснюється на різних рівнях.

      Тепер ви знаєте, що зерновий елеватор – це не просто споруда, яка використовується для зберігання та обробки зернових культур, таких як пшениця, кукурудза, ячмінь, соя та інші, але й важливе устаткування для зберігання та сортування зерна, а також для виконання інших процесів, таких як сушіння, очищення та упаковка.

      Заповніть форму
      і ми зв'яжемося з вами