Заказать звонок

    Уточнить цену

      Обратный звонок
      Обратный звонок
      Про автора
      Максимова Ганна фото Максимова Ганна
      Хімік-технолог органічних речовин, працює у компанії "Analit-Pribor"

      Рівень вологості зерна пшениці безпосередньо впливає на її лежкость і особливості подальшої експлуатації. Контролювати максимально прийнятні показники допомагає використання переносних або стаціонарних приладів – вологомірів. Вимір значень в спеціальних лабораторіях заслужено вважається одним з найдієвіших методів отримання інформації, але і портативне устаткування відрізняється високою точністю вимірів у визначенні вологи.

      Головне в процедурі – правильно використати вибраний пристрій, звертаючи увагу на усі правила поводження з наявною моделлю.

      Нюанси використання вологоміра зерна

      При підвищених показниках вологості пшениця швидко пліснявіє і робиться непридатною, тому своєчасний огляд і аналіз стану культури допомагає уникнути втрати усього урожаю.

      Вологомір застосовується для числення показників одним з декількох основних способів :

      • стандартним (інструмент, що використовується для проведення процедури, має місткість, в яку засипають пробу вибраного сорту в умовах лабораторії);
      • із застосуванням портативного щупа, занурюваного в шар зерна, що знаходиться в сховищі.

      Перший варіант відрізняється більшою точністю отриманого на дисплеї результату і мінімальною погрішністю, але тільки за умови дотримання технології огорожі матеріалу на аналіз. Іноді потрібно коригування калібрувань портативного вологоміра з урахуванням ряду чинників, які впливають на швидкість обчислень і достовірність результатів.

      Передусім це:

      • сорт зерна, оскільки клітини алейронового шару мають різний діаметр і товщину;
      • м’якість оболонки пшениці;
      • використання культур, виведених селекційним методом.

      Заводські калібрування усіх моделей вологомірів передбачають аналіз вологості пшениці, що вирощується в “нормальних умовах”. Певні статистичні залежності, отримані за допомогою програмного забезпечення пристрою, максимально охоплюють усі вірогідні дії, хоча зустрічаються виключення. Коригування калібрувань виконується за еталонними даними після отримання вимірів вологості складу легко-тепловим способом (приймається як базовий показник).

      З їх допомогою вдається відкоригувати заводські налаштування вживаного інструменту в усьому діапазоні виміру рівня вологи. У результаті додається постійна величина, наприклад, 1.

      Які завдання повинен вирішувати вибраний інструмент

      При експлуатації стаціонарного або портативного устаткування для визначення рівня вологи в зерні фермери орієнтуються на виконання декількох основних завдань :

      1. Відтворюваність отриманих даних. Важливо повністю дотримуватися приписів інструкції до вибраного приладу, намагаючись звести до мінімуму вплив людського чинника і пов’язаних з цим погрішностей.
      2. Точність числення на дисплеї, достатня для ухвалення організаційних рішень. При використанні портативних виробів далеко від лабораторій, важливо довіряти отриманим даним. Ціна помилки часто оцінюється багатомільйонними фінансовими втратами.
      3. Оцінку вологості зерна без його просушування, просіювання або пробоподготовки.
      4. Швидкість аналізу.

      Для технічної реалізації непростого набору початкових даних зазвичай проводиться гомогенізація зразка, тобто усереднювання фізико-хімічних властивостей необхідного фракційного складу.

      Особливості використання і обслуговування приладів

      Незалежно від конкретної моделі вибраного вологоміра, кожен варіант потребує правильного застосування і подальшого обслуговування. У перелік основних рекомендацій зазвичай входять:

      1. Попередження попадання сторонніх твердих предметів в жорна (каменів, піску, землі, пластикових і металевих елементів).
      2. Зовнішній попередній огляд з виключенням із зразків пошкоджених зернівок, соломи, сміття і комах.
      3. Проведення аналізу на ділянці території, розташованої далеко від дороги і місць з постійним скупченням вологи (поряд з лісом або тінистими місцями).

      Вимірник вологості зерна має і функцію температурної компенсації. При відхиленні температурних значень у будь-яку сторону автоматично враховуються правки. Вимірювальна камера і зразки зерна повинні мати однакову температуру. Зірвані на полі колоски повинні полежати в тіні, щоб їх температура співпала з температурою вибраного вологоміра. Правильне використання вологоміра зерна допоможе уникнути серйозних проблем з транспортуванням і продажем зібраного урожаю.

      Чим раніше вдасться визначити підвищену вологість пшениці, тим більше шансів врятувати її від гниття.

      Заповніть форму
      і ми зв'яжемося з вами