Заказать звонок

    Уточнить цену

      Обратный звонок
      Обратный звонок
      Про автора
      Максимова Ганна фото Максимова Ганна
      Хімік-технолог органічних речовин, працює у компанії "Analit-Pribor"

      Лабораторний ексикатор використовується для зберігання та сушіння різних твердих та сипких хімічних реактивів та матеріалів. Цей прилад також використовується для сушіння та зберігання зерна вакуумним методом. Коли цей посуд закривається герметичною кришкою, з нього відкачується повітря – так сушіння проходить набагато швидше навіть при невеликій температурі. Використання ексикатора з вакуумним насосом дозволяє висушити навіть дуже гігроскопічні матеріали.

      ексикатор лабораторний
      Для виготовлення ексикаторів, як і іншого лабораторного обладнання, найчастіше використовується міцне кварцове скло. Іноді лабораторний посуд роблять зі стійких видів пластику або металу, але у випадку саме з таким обладнанням скло підходить найкраще. Це обґрунтоване рішення, адже у порівнянні з іншими матеріалами у скла є багато переваг: найкраща стійкість до вакууму та агресивних хімічних речовин, стійкість до високих температур, простота стерилізації та гарна доступність.

      Як влаштований ексикатор?

      Сам по собі ексикатор представлений посудиною обсягом до 300 мілілітрів. Усередині нього підтримується практично нульова вологість повітря. Цей посуд найчастіше виготовляється з кварцового або лабораторного скла. Усередині ємності є осушувач, а сама посудина герметично закривається кришкою. У кришці, своєю чергою, передбачено кран, який підключають до вакуумного насоса через запобіжник.
      Кран закривають після того, як в ексикаторі створюється вакуум – якщо цього не зробити вчасно, в посуд проникнуть водяні пари та вологість підвищиться, що відразу позначиться на якості та ефективності сушіння. При цьому включати насос можна кілька разів для однієї партії реактивів ‒ потрібно підтримувати вакуум до тих пір, поки матеріал не висушиться. Для цього можна використовувати не водний, а масляний насос – він створює сильніше розрідження повітря.
      Для безпеки під час сушіння ексикатор обертають рушником або ставлять за екран. Вибухи бувають рідкісними, але їхня ймовірність завжди існує. Ексикатори часто використовують для зберігання агресивних хімічних речовин або матеріалів, що мають високу гігроскопічність.
      У такий посуд можна поміщати інші ємності – чашки Петрі, тиглі та інші посудини. Для цього в конструкції передбачений фарфоровий вкладиш. Зверху посудина закривається герметичною кришкою – ця її властивість забезпечується мастилом вазеліном. Іноді створений всередині ексикатора вакуум створює такий ступінь розрідження, що кришку практично неможливо відкрити – цьому сприяє охолодження повітря всередині посудини та, відповідно, зниження тиску. У таких ситуаціях кришку можна зрушити убік.

      ексикатор принцип роботи
      У ексикатора є кілька недоліків, що виявляються з часом при використанні:

      • попри термостійкість скла, нагрівання до занадто високих температур руйнує його;
      • цей посуд випускається в обмеженій кількості доступних обсягів, через що в лабораторію беруть або надто громіздкі, або надто маленькі посудини, часто незручні у використанні;
      • ставити лабораторний посуд всередину ексикатора треба тільки ретельно висушеним, інакше в приладі підніметься рівень вологості.

      Крім того, різкі перепади тиску можуть швидко призвести до пошкодження обладнання та втрати герметичності.
      Для ефективного сушіння використовуються різні хімічні осушувачі. Найчастіше це Р2О5 – ангідрид фосфору. Принцип його роботи заснований на тому, що такий реактив витягує молекули води з речовини, приєднуючи їх до себе за окислювально-відновною реакцією. Іноді замість цього реактиву використовують CaO – оксид кальцію або негашене вапно, а також не розведену сірчану кислоту. Принцип роботи у цих осушувачів залишається таким самим, але дістати їх часто простіше, ніж фосфорна речовина.

      Чим відрізняються ексикатори?

      ексикатор
      Цей пристрій має багато переваг у використанні – не тільки для сушіння зразків зерна та інших матеріалів, але й для їх тимчасового зберігання. Серед цих переваг є можливість багаторазового застосування, спостереження за сушінням через прозоре, але щільне скло, а також простота у догляді.

      ексикатор призначення
      Скляні ексикатори показують себе як надійне лабораторне обладнання, з яким легко поводитися. Прилади забезпечують швидке сушіння внаслідок використання вакууму – це хороша альтернатива іншим способам такої обробки. Особливо актуальною така ефективність буде в умовах, коли зразок зерна пройде через аналізатор для визначення його основних властивостей. Для більшості апаратних способів визначення клейковини, якості та натури зерна необхідно пройти попереднє сушіння, з чим добре справляється ексикатор.

      що таке ексікатор
      Купити якісний ексикатор можна у нас ‒ “Аналіт Прилад” виробляє та постачає лабораторне обладнання, якість якого підтверджена сертифікатами та довірою великих агротехнічних компаній.

      Залишити коментар

      Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.
      Коментар буде додано після перевірки модератором.
      Відгуки (0)
      Заповніть форму
      і ми зв'яжемося з вами