Заказать звонок

  Уточнить цену

   Обратный звонок
   Обратный звонок
   Про автора
   Максимова Анна фото Максимова Анна
   Химик-технолог органических веществ, работает в компании "Analit-Pribor"

   Психрометр або гігрометр психометричний – це спеціальний прилад, призначений для виміру температури і вологості повітря. Психрометр влаштований з двох термометрів: ‘сухого’ і ‘вологого’, термодатчики яких є абсолютно незалежними один від одного. Перший термометр визначає температуру, тоді як вологість вираховується, як різниця між свідченнями ‘сухого’ і ‘мокрого’ термометрів. Існує три види вимірників вологості повітря :

   1. Стаціонарний (чи станційний) психрометр.
   2. Дистанційний.
   3. Аспіраційний.

   Стаціонарний психрометр (Серпня)

   Термометри станційних психрометрів кріпляться на спеціальному штативі, тому показання приладу сильно залежать від швидкості повітряного потоку в приміщенні, де робляться виміри. Серед найпростіших приладів цього типу можна виділити гігрометр-психрометр ВИТ- 2, ВИТ- 1.

   Аспіраційний психрометр (Асмана)

   Аспіраційний психрометр вважається одним з найнадійніших вимірників, оскільки термометри в нім знаходяться в спеціальній захисній оправі, яка захищає їх не лише від ушкодження, але і дії прямих сонячних променів. Потік досліджуваного повітря в такому пристрої має постійну швидкість близько 2 мм/с. Але, як і станційний прилад, аспіраційний психрометр є досить крихким, оскільки побудований на базі ртутно-спиртових градусників.

   Дистанційний

   12.1 Психрометр: пристрій, принцип роботи, типи, основні відмінності від гігрометра

   Дистанційні манометричні або електронні психрометри – це промислові пристрої, які працюють на основі терморезисторів і термометрів опору. Наприклад електронний психрометр замість двох ртутних або спиртових датчиків температури має кремнієві транзистори.

   Пристрій і принцип роботи психрометра

   Принцип дії психрометра грунтований на тому, що при випарі вода охолоджується. Це відбувається сильніше, якщо зміст вологи в повітрі, який контактує з водою менше. Беручи показник різниці температури сухого і мокрого термометра, визначають вологість повітря.

   До складу простого психрометра входить два ртутні або спиртові термометри. ‘Мокрий’ вимірник з одного боку обернутий вологою тканиною, кінець клаптя якої опущений в ємність з рідиною. Робота будь-якого психрометра грунтована на фізичній властивості води випаровуватися. В процесі випару з рідини йдуть ‘найшвидші’ молекули, внаслідок чого також втрачається певна кількість енергії, і температура води знижується. Саме цю температуру і заміряє ‘вологий’ термометр.

   Щоб упізнати вологість повітря психрометром, треба зафіксувати свідчення двох термометрів і по психометричній таблиці вирахувати відносну вологість.

   12.2 Психрометр: пристрій, принцип роботи, типи, основні відмінності від гігрометра

   Абсолютна вологість визначається по психометричній формулі: e = E – A*P (t – tc); де:

   • е – пружність пари, яка знаходиться в повітрі;
   • Е – показник максимально можливої пружності пари, при температурі, яку показує ‘вологий’ термометр;
   • А – коефіцієнт. Його величина залежить від облаштування термометра, а також швидкості проходження повітряного потоку біля резервуару термометра;
   • t -температура повітря, визначена звичайним термометром;
   • P -давление повітря.

   Чим відрізняються між собою гігрометр і психрометр

   Гігрометр, як і психрометр, використовується для виміру вологості повітря. Між собою ці два пристрої відрізняються за принципом роботи. Психрометр вважається простішим і, в той же час, надійнішим вимірником, тому частенько користувачі вважають за краще все ж купити психрометр. Проте гігрометри є більше функціональними, вони можуть вимірювати вологість не лише повітря, але і твердих тел.

   12.3 Психрометр: пристрій, принцип роботи, типи, основні відмінності від гігрометра