Заказать звонок

    Уточнить цену

      Обратный звонок
      Обратный звонок
      Про автора
      Максимова Ганна фото Максимова Ганна
      Хімік-технолог органічних речовин, працює у компанії "Analit-Pribor"

      Чистота лабораторних інструментів і місткостей – найважливіша умова для достовірності хімічних досліджень. Навіть невеликі забруднення можуть привести до погрішностей в результатах аналізів і експериментів. Щоб забезпечити якісне миття посуду, треба мати базові знання з області хімії, дотримуватися техніки безпеки і знати про основні методи чищення. А також мати у своєму розпорядженні сучасну лабораторне миття – її ви можете недорого купити в “Аналит Прилад” з доставкою в Київ і інші міста України.

      Загальні особливості чищення лабораторного посуду

      Для ефективного чищення лабораторних інструментів і місткостей потрібний мінімальний набір знань по хімії:

      • властивості забруднюючих речовин;
      • розчинність забруднень у воді різної температури, а також розчинах лугів, кислот і спеціальних солей;
      • дія розчинників на забруднення.

      Дотримуйтеся правил техніки безпеки при використанні хімікатів :

      • виконуйте чищення в захисному халаті і рукавичках;
      • при роботі з токсичними хімікатами надівайте маску або респіратор і захисні окуляри.

      Пам’ятайте, що дослідження будь-яких матеріалів, будь то зерно, рідини, пасти або інші зразки, вимагають ретельної підготовки, адже результат аналізу залежить від безлічі дрібниць. Наприклад, якщо при лабораторній оцінці якості зерна пробірки будуть недостатньо чистими, прилади можуть видавати неточні показники. А це вплине на затверджений клас і вартість продукту. Тому не варто недооцінювати важливість миття посуду – докладно підходите до процедури, адже ціна неуважності може бути висока.

      Методи миття лабораторного посуду

      Важлива складова успішного чищення лабораторного посуду, на додаток до базових знань – ключові відомості про механічні і хімічні методи видалення забруднень.

      Механічна обробка і обполіскування

      Якщо на стінках посуду немає накопичень жиру або смоли, можна виконувати механічне чищення щіткою або йоршиком з обполіскуванням теплою водою. Це недорого, але ефективно при стандартних забрудненнях.

      Спочатку видалите з посуду залишки реагентів :

      • Якщо розчин містить йод або солі ртуті, платини або срібла, помістите залишки в пробірку, спеціальну склянку, колбу або іншу скляний посуд. У подальшому можна використати ртуть, йод і інші цінні компоненти в дослідженнях.
      • Якщо в посуді була сірчана кислота або луг, їх треба розбавити і тільки потім викидати в злив.
      • Отруйні засоби, які при випарі можуть отруїти повітря, треба утилізувати в раковину в шафі з витягом.

      Далі очистите посуд щіткою або йоршиком без сильної дії на стінки і дно. І потім два-три рази промийте посуд в дистильованій воді – водопровідну не рекомендується використати із-за розсипу солей в ній. Ефективність механічного чищення багато в чому залежить від тривалості періоду між дослідженням і миттям – краще очищати посуд відразу ж після експерименту, щоб на її стінках і дні не залишилося застиглих речовин.

      Хімічне чищення розчинниками, лугом і кислотами

      Для видалення жиру, смоли, олій і інших складних забруднень необхідно чистити посуд хімічними засобами:

      • Органічними розчинниками – не менше трьох разів обробляйте місткості ацетоном, спиртом, бензином, скипидаром або іншими засобами, які розчиняють конкретну забруднюючу речовину.
      • Розчином натрієвого лугу або сірчаної кислоти – заповніть посуд на 1/4 химсредством і робіть легкі струшування і нахили, поки не залишиться слідів забруднень. Тривалість чищення залежить від складу забруднюючих речовин – воно може займати від 15 хвилин до декількох годин.

      Після обробки химсредствами обполіскуйте усі склянки, колби, мензурки і пробірки тільки дистильованою водою, як і при механічному очищенні, щоб узабезпечити посуд від розсипу мінеральних з’єднань.

      Сушка посуду після миття

      Очищену тару можна просушувати двома методами:

      • холодна сушка – на гратах або дошці-сушарці при кімнатній температурі або методом обробки холодним повітрям;
      • гаряча сушка – в спеціальній сушарній шафі або шляхом обдування гарячим повітрям для випару вологи.

      Після завершення сушки візуально перевірте чистоту посуду – на ній не повинно бути патьоків і сторонніх включень. Щоб процедура підготовки посуду до нових досліджень завжди проходила успішно, обов’язково використайте спеціальне устаткування – миття або шафу з витягом і вбудованим миттям. Вибирайте меблі з фізично і хімічно стійких матеріалів – вона гарантує зручність і ефективність миття. Купити таку продукцію за вигідною ціною ви можете в “Аналит Прилад”.

      Ми пропонуємо доставку в Київ і інші міста України, так що ви зможете оснастити свою лабораторію якісними меблями за доступною вартістю, незалежно від її місцерозташування.

      Заповніть форму
      і ми зв'яжемося з вами