Ріпак – не такий цінний продукт у світовій економіці, як нафта, але при цьому на нього є досить високий попит. Ріпакова культура йде на корм для тварин і на створення біопалива – тому ріпак високо цінується на світовому ринку. В Україні за рік збирається особливо великий урожай ріпакових культур – до трьох мільйонів тонн, які, зокрема, йдуть на експорт разом з пшеницею.
Головна відмінність ріпаку від інших олійних культур, яка визначає його властивості – це досить обмежені кормові властивості. Це пов’язано із вмістом глюкозинолатів та ерукової кислоти у складі зерен – надто висока концентрація цих речовин вважається токсичною для організму людини. Зокрема, високий вміст цих речовин у ріпаку погано впливає на активність роботи органів травлення, деяких ендокринних залоз, а також нирок та серця.
Ріпак відноситься до культур, які особливо активно виробляють глюкозинолати – це органічні сполуки, що відрізняються різким, терпким та гірким смаком. При розмелюванні або пережовуванні насіння ріпаку з глюкозинолатів утворюється гірчична олія, яка і надає продукту різкого смаку, що ускладнює використання культури як корм для сільськогосподарських тварин.
До того ж глюкозинолати у ріпаку мають антибактеріальну та інсектицидну активність. Норма глюкозинолатів у ріпаку – 55-115 мкмоль на грам сухого насіння або 14-24 мкмоль на грам сухого листя. Навіть макуха, отримана при створенні олії з насіння ріпаку, успадковує практично такий же вміст глюкозинолатів. Макуха теж має свою користь, адже вона містить до 40% корисного білка, який може бути досить поживним у використанні з іншими продуктами.
Ерукова кислота у ріпаку відноситься до мононенасичених жирних кислот омега 9. У ріпаковій культурі її міститься до 65% залежно від сорту. Ерукова кислота токсична, негативно впливає на органи травлення, ендокринну та серцево-судинну систему. Наприклад, може спричинити дистрофію (гепатит) і надалі цироз печінки.
Ерукова кислота та глюкозинолати залишається у продуктах після переробки ріпаку. Це погано впливає на споживчі властивості кінцевого виробу, хоча у складі ріпаку при цьому є багато незамінних амінокислот та важливих мікроелементів – наприклад, кальцію та цинку.
Детальний хімічний аналіз, який може визначити точне утримання цих речовин у зерні, проводиться лабораторним методом. Цей метод закріплений міжнародним стандартом, тому в Україні проводиться так само як і в європейських країнах. Для проведення такого хроматографічного аналізу потрібні різні реактиви: ацетат натрію, форміат імідазолу, відповідний посуд та холодильник. Визначення концентрації токсичних речовин у такий спосіб займає деякий час, але результат при цьому виходить досить точним.
Попри те, що результат такого аналізу слід чекати кілька днів, і від цього багато в чому залежать ціни на ріпак та його продукти, це необхідна процедура. Перевіряти при цьому потрібно кожну партію, адже умови зберігання та місце збору теж впливають на вміст глюкозинолатів та ерукової кислоти у ріпаку.
Втім, процес визначення вмісту цих речовин у відібраному зразку ріпаку можна значно прискорити ‒ для цього є спеціальні інфрачервоні аналізатори.
У нашому магазині обладнання для аналізу ріпаку представлене декількома моделями. Усіх їх об’єднує одне: вони полегшують роботу з рапсовою культурою, забезпечуючи швидкий та точний аналіз. Серед переваг таких приладів зазначимо:
Лабораторний аналіз насіння ріпаку – швидкий та ефективний спосіб визначення їх основних властивостей, включаючи хімічний склад. На відміну від інших олійних культур (наприклад, соняшнику), для ріпаку слід враховувати вміст токсичних речовин,таких, як глюкозинолати. Для цього потрібне особливо точне лабораторне обладнання. Загалом аналіз насіння ріпаку в умовах лабораторії сприяє покращенню якості культури зерна та методик визначення його основних параметрів.
Багато аналізаторів також визначають вміст вологи у зразку культури показники якості ріпаку, що впливає на сорт майбутнього борошна. Таким чином, обладнання в лабораторії може виконувати кілька завдань, при цьому прискорюючи їх проведення.
Ваги лабораторні електронні серії BTU розроблені на основі тензометрического датчика сили. Естетичний вигляд, легкість у використанні, невеликі розміри і прийнятна ціна є їх основною перевагою. Весы повністю відповідають вимогам до...
Вологомір НЕ- 50 від німецького бренду PFEUFFER відмінно справляється із завданням контролю вологості сільськогосподарських культур. З його допомогою вдасться визначити стан зернових різного виду. Мікропроцесорний пристрій працює на основі діалектичного...
Ваги лабораторні електронні серії AD розроблені на основі датчика, який діє за принципом магнітоелектричної компенсації сили. Відмітними ознаками електронних вагів серії AD є виняткова точність вимірів, стабільність показів і надійність,...
Вимірювальна лупа має ахроматичну лінзу кратністю 10х. Ахроматична лінза призначена для скорочення чи усунення хроматичною аберація. Знімна шкала завдовжки 3см, з кроком 0,1мм може використовуватися при контролі лабораторних сит, точного виміру дрібних предметів. Вбудоване підсвічування з 8 LED діодів підсвічує аналізований об’єкт з усіх боків. Матеріал корпусу вимірювальної лупи – метал.
Зернові культури забезпечують половину калорій, які споживає людина. Крім того, вони містять важливі сполуки, які корисні для здоров’я. В останні роки на світовому продовольчому ринку з’явився широкий спектр нових продуктів...
Уперше отриманням гібриду пшениці і іржі зайнявся британець А.С. Уилсон в 1875 році. Його метою було отримання зерна, що включає позитивні якості цих двох культур в одному організмі. Отримана рослина...
При облаштуванні будь-якої лабораторії необхідно дотримуватися головного правила – раціонального використання наявного простору. Це залежить від різних чинників. Але особливу увагу вимагається приділяти саме вибору лабораторним меблям. В результаті можна...
Аквадистилятор, або дистилятор – прилад для очищення води від сторонніх речовин і радіонуклідів. Процес дистиляції грунтований на випарі під дією температури і конденсації опадів, аналогічно тому, як кругообіг води відбувається...