Заказать звонок

    Уточнить цену

      Зворотній дзвінок
      Зворотній дзвінок
      Про автора
      Максимова Ганна фото Максимова Ганна
      Хімік-технолог органічних речовин, працює у компанії "Analit-Pribor"

      При облаштуванні будь-якої лабораторії необхідно дотримуватися головного правила – раціонального використання наявного простору. Це залежить від різних чинників. Але особливу увагу вимагається приділяти саме вибору лабораторним меблям. В результаті можна облаштувати комфортне робоче місце.

      Головні вимоги до лабораторних меблів

      Сьогодні виробники представили досить широкий вибір різноманітного і якісного устаткування. Незважаючи на великий асортимент, лабораторні меблі повинні відповідати певним вимогам і бути :

      • функціональною;
      • стійкою;
      • міцною;
      • безпечною;
      • зручною;
      • мобільною.

      Найважливіше – щоб меблі були високої якості. У лабораторії проводяться самі різні роботи, у тому числі і з токсичними матеріалами, кислотами і різними продуктами горіння. Меблі повинні витримувати різну температуру, не боятися вологи і вогню. Обов’язково в приміщенні встановлюються миття, тумби, шафи, столи, стойки для лабораторного посуду. Самі вироби бувають суцільнометалевими, корпусними, такими, що складаються з цілісного каркаса, пластиковими.

      Важливо враховувати і габарити конкретного виробу, щоб в лабораторії можна було розмістити усе необхідне. Комплектація підбирається з урахуванням технологічних вимог.

      Яка може бути меблі для лабораторії?

      Облаштування приміщення грає важливе значення, адже від цього залежить, наскільки комфортним буде робоче місце. Меблі, призначені для лабораторії, діляться на декілька різних категорій:

      1. Шафи. Якщо проводиться робота з небезпечними хімічними компонентами, потрібно моделі з вентиляцією. Такі шафи, як правило, витяжні. Вентиляція узабезпечить роботи з небезпечними токсичними речовинами. Універсальні моделі призначені для зберігання різного приладдя і дрібного лабораторного устаткування. Для посуду потрібно спеціальні сушарні шафи.
      2. Тумби. Можуть бути навісні, підвісні, подкатные і приставні. Використовуються для зберігання робочих матеріалів і зразків, інструментів і посуду, різних виробів.
      3. Стойки. Це спеціальні технологічні конструкції, які кріпляться до столу і призначені для зберігання робочих інструментів, приладдя і приладів. Вони можуть бути самої різної комплектації – різна кількість полиць і панелей.
      4. Столи. Можуть бути не лише острівні, але і пристенные. Є столи як з надбудовою, так і без неї. Призначені для зберігання інструментів, реагентів, досліджуваних реактивів, приладів.

      Обов’язково потрібне і миття. Особливо при роботі з небезпечними речовинами. З великої різноманітності лабораторних меблів, представлених виробниками, іноді складно зробити вибір. Тут треба робити головний акцент на функціональність виробу. Усі меблі в лабораторії мають бути стійкими. Особлива увага звертається на габарити усіх предметів, щоб вони легко розмістилися в приміщенні і не займали увесь вільний простір.

      Основні види і об’єми робіт в приміщенні

      При виборі виробів в лабораторію враховуються різні чинники. Важливе значення мають і роботи, які проводитимуться в приміщенні. За типом матеріалів меблі бувають декількох видів:

      1. Суцільнометалева. Виконана з міцного металу, який витримує навіть дуже високі температури. Поверхня покрита унікальними захисними засобами. Такі меблі обов’язково мають бути в лабораторії, де доводиться працювати з продуктами горіння і кислотами.
      2. Пластикова. Виконані меблі з панелей, скріплених між собою за допомогою алюмінієвого каркаса. Використовується тільки удароміцний пластик, що стійко переносить великі навантаження.
      3. Корпусна. Металевий каркас, є навісні деталі з ДСП. Виріб обробляється спеціальними видами просочень, що підвищує стійкість і забезпечує захист від вогню, води, агресивних середовищ і хімічних компонентів, які можуть бути випадково пролиті на поверхню.

      Деякі частини лабораторних меблів виготовляються з інших матеріалів. Наприклад, ламінату, скла або кераміки.

      Головні правила вибору лабораторних меблів

      Є декілька критеріїв, яким повинні відповідати усі вироби :

      • висока стійкість до впливу агресивного середовища;
      • повна безпека – рівна поверхня, вогнестійкість;
      • стійкість до різких перепадів температури і ультрафіолету;
      • эргономичность – найважливіший критерій.

      Лабораторні меблі одночасно мають бути компактними і функціональними. Важливо щоб вироби не займали багато місця, але в той же час максимально використовувалися. Вибирати треба тільки меблі з тривалим терміном служби.

      Залишити коментар

      Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.
      Коментар буде додано після перевірки модератором.
      Відгуки (0)
      Заповніть форму
      і ми зв'яжемося з вами