Гречиха — скоростигла покривна культура. Вона багата мікроелементами, служить джерелом як вуглеводів, а й білків. Їх вміст досягає 16%. Гречка містить вітамін Е, альбуміни та глобуліни, ненасичені жирні кислоти. Плід має тригранну форму. Оболонки легко відокремлюються від насіння – ця особливість використовується у виробництві крупи. Гречка росте на різних континентах — карта зростання включає Європу, Азію, Африку, Північну і Південну Америку.
Для виробництва крупи використовують звичайну та татарську гречку. Сировину для перероблювання ділять на 3 сорти залежно від вмісту ядер, бур’янів та зернових домішок. Визначити сорт у лабораторних умовах допоможе млин Циклон. У нас також є прилади для визначення числа падіння зерен пшениці, жита, ячменю.
Методика виробництва крупи включає різні завдання. Сучасне виробництво автоматизоване, тому більшість роботи виконують нові машини. Перед початком виробничого процесу оцінюють стан сировини. Для цього використовується загальнолабораторне обладнання, яке можна купити у нас.
Технологія є складним алгоритмом:
У всіх процесах використовується технологічне обладнання. На стадії підготовки потрібно оцінити сировину. Зробити це можна за допомогою ділильно-змішувальних пристроїв. Для вимірювань знадобляться ваги першого класу.
На етапі виготовлення використовуються більші технічні рішення для роботи з зерном.
Повітряно-гратчасті верстати очищають і сортують зерно на 4 або 6 фракцій. Каменевідбірні установки за допомогою псевдозрідження в повітряному потоці відокремлюють від ядер великі частки на зразок грудок землі або каміння. Для лущення застосовують відцентрові машини. Після їх проходження сировина є сумішшю цілих або подрібнених зерен, лушпиння, борошна. Для повноцінної обробки потрібно кілька циклів проходження сировини через лущишник. Падді-машина сортує суміш за ступенем пружності. Іноді встановлюють додаткову падді-машину, щоб краще контролювати стан готового продукту.
Провідні круп’яні комплекси є складними технологічними підприємствами. Автоматизація дозволяє прискорити виробництво та збільшити вихід крупи до 60-65%.
Типова лінія включає технічні рішення для вирішення всіх завдань: підготовки, перероблювання та пакування зерна.
Лінія підготовки |
|
Лінія гідротермічної обробки |
|
Шелушильне відділення |
|
Додаткове обладнання |
|
Ситоповітряний сепаратор використовується для очищення та сортування сировини. Пристрій легко видаляє домішки різних розмірів. Обладнання встановлюється на заводах та млинах. Ситоповітряний сепаратор – це кузов з декількома ярусами сит, що здійснює кругові рухи. Для очищення сит встановлено інерційний очисник. На виході із сепаратора розташована повітряна колонка для видалення домішок.
Пропарювач застосовується для гідротермічної обробки гречки. Через війну технологічні особливості зерна змінюються. Пристрій дозволяє покращувати харчові властивості, збільшувати термін зберігання. Зазвичай він має циліндричну форму, а всередині встановлено змійовик. Отвори в ньому розташовані рівномірно для підтримання правильного тиску пари.
Круп’яний розсів призначений для збирання лушпиння, грудок землі та інших домішок. Він дозволяє контролювати чистоту та якість продукції. Провідні елементи виготовлені з нержавіючої сталі чи алюмінію – це знижує масу машини. Як правило, це розбірні установки, прості в монтажі та перевезенні.
Циклони-розвантажувачі необхідні для відокремлення матеріалу від повітря, що його транспортує.
Парові сушарки використовуються для зниження вологості зерна. У процесі обробки зерно зазнає біохімічних змін. Структурні та механічні характеристики покращуються, що позитивно позначається на харчових та смакових якостях крупи.
Гречана крупа є популярним продуктом. Карта її зростання дуже велика. Зерно багате на вітаміни й мікроелементи, тому гречка по праву вважається найкориснішою з круп. Для її виробництва використовують гречку – трав’яниста рослина сімейства гречані. Методика виготовлення включає гідротермічну обробку, лущення. Готовий продукт фасують для оптового чи роздрібного продажу.
Автоматизований комплекс для виробництва гречаної крупи включає різні машини для очищення, пропарювання, дроблення, лущення та сортування. Попередній лабораторний аналіз дозволяє підвищити якість крупи та її вихід для подальшого приготування. Для цього у нас можна придбати лабораторні млини та інше обладнання для вимірювань.
Компактне облаштування високої точності для швидкого виміру вологості зернових культур. Ідеальна якість роботи He – Lite було оцінене інститутом Держстандарту Росії. Попри те, що прилад був виготовлений в Німеччині, в...
ЗНЯТИЙ З ВИРОБНИЦТВА Лущильник зерна плівчастих культур і відділення плівок марки У17-ЕШЗ призначений для механізації трудомістких процесів лущення і поділу продуктів лущення проса і рису- зерна при визначенні: плівчастості проса...
Прилад є компактним і зручним аналізатором, використовуваним для швидкого виміру вологості, натури. Також з його допомогою можна вимірювати реальну температуру зернової, олійної або бобової культури. Їм зручно знаходити найважливіші показники...
Вологомір для цілісного зерна лабораторний, стаціонарний GRANOMAT (Pfeuffer, Німеччина) дозволяє визначити: вологість; насипну щільність; температуру. Основне споживачі аналізатора : підприємства по виробництву насіння, продажу і зберіганню зернових, склади, харчові комбінати,...
Головною причиною псування зерна в елеваторах є переміщення вологи з однієї частини зернової маси, що зберігається, в інші. Такі явища виникають із-за недостатнього контролю за температурою в сховищі. Температурні перепади...
Зернові культури забезпечують половину калорій, які споживає людина. Крім того, вони містять важливі сполуки, які корисні для здоров’я. В останні роки на світовому продовольчому ринку з’явився широкий спектр нових продуктів...
У лабораторній роботі часто потрібно подрібнення різних матеріалів для проведення експериментів і аналізів. Наприклад, проводиться обробка речовин для отримання однорідних складів або роздроблення в рідинах грудочок, розчавлювання зерна, щоб досліджувати...
Ріпак — це сільськогосподарська рослина, яка займає важливе місце в економіці багатьох країн, включаючи Україну. Розглянемо, що таке ріпак, для чого його вирощують, які продукти з нього одержують і як...