Заказать звонок

    Уточнить цену

      Зворотній дзвінок
      Зворотній дзвінок
      Про автора
      Максимова Ганна фото Максимова Ганна
      Хімік-технолог органічних речовин, працює у компанії "Analit-Pribor"

      Сьогодні для різних галузей, у тому числі і торгових, точність зважування є одним з найважливіших показників. Але періодично ваги можуть виходити з ладу і видавати недостовірну інформацію. Для усунення неполадок або в якості профілактики треба періодично проводити наладку. Процедурі калібрування піддаються як електронні торгові, так і підлогові складські або лабораторні ваги. Треба знати не лише, як правильно проводити цю процедуру, але і її частоту, схему і режим.

      Від цього залежить наскільки точним буде зважування товару.

      Калібрування вагів : що це?

      Цю процедуру вимагається проводити регулярно, особливо якщо на пристрій постійно йде сильний тиск. Калібруванням називається виконання кількісного порівняння. Щоб перевірити точність, знадобиться еталонна гиря, яка ставиться на вантажопідйомну платформу або чашу. Визначити погрішність можна, якщо порівняти отриманий результат і істинне значення. Останній показник – це маса гирі. Треба встановити схему перевірки і дотримуватися правильного режиму роботи устаткування.

      Поступово, особливо якщо ваги використовуються часто, відбувається зниження їх точності. Це цілком нормальне явище, яке стає результатом тривалої експлуатації. На точність пристрою можуть впливати і різні несприятливі чинники (наприклад, вібрації або волога). Через деякий час показники вагів починають погіршуватися.

      Це обов’язкова процедура, від якої залежить якість і точність зважування товару. Головна мета калібрування – поліпшення роботи вимірювального устаткування. Періодичність цієї процедури залежить від стану техніки і рекомендації виробника, а також типу і модифікації приладу (лабораторні, складські і торгові ваги). В деяких випадках, якщо устаткування вийшло з ладу, може знадобитися замінити окремі комплектуючі (наприклад, датчик або сенсор).

      Можливо потрібно буде оновити основний засіб, якщо воно не показує достовірну інформацію після зважування вантажу.

      Як проводиться процедура калібрування вагів?

      Знадобиться придбати гирю, вага якої входить в максимально можливий діапазон устаткування. Наприклад, якщо прилад розрахований до 100 грам, тоді її маса не повинна перевищувати цього показника. Для приладу, розрахованого на більшу вагу, використовуються кілограмові гирі. При проведенні калібрування з вантаженням вантажопідйомної платформи менше або більше, є ризик збити заводські установки. В результаті пристрій вийде з ладу і подальша експлуатація буде неможлива.

      Може знадобитися і калібрування АЦП (аналого-цифрового перетворювача). У вагах виконується зміна аналогового сигналу з датчика в цифровій. Тест АЦП дозволяє перевірити різні частини устаткування. Наприклад, дисплей, сенсор, а також пам’ять.

      Як часто треба проводити калібрування вагів?

      Процедура виконується у випадку:

      • збоїв в роботі дисплея, пам’яті, відсутності подання сигналу з датчика або при показі недостовірних значень;
      • перед початком використання вагів (часте зважування різних вантажів або продуктів);
      • якщо прилад неправильно показує грами і кілограми;
      • у залежності вказівок в паспорті устаткування (враховується і модифікація пристрою).

      В деяких випадках досить провести заміну окремих комплектуючих. Якщо і далі після зважування продукту ваги показують недостовірне значення, може знадобитися ремонт або заміна устаткування.

      Залишити коментар

      Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.
      Коментар буде додано після перевірки модератором.
      Відгуки (0)
      Заповніть форму
      і ми зв'яжемося з вами