Будь-яка весоизмерительная техніка потребує періодичного налаштування – від лабораторних аналітичних вагів, здатних зважити грами хімічних інгредієнтів в посуді, до торгових пристроїв з діапазоном до сотень кілограм. Для цього проводиться спеціальне калібрування устаткування з подальшим регулюванням точності. Саме ці процедури гарантують достовірність результатів зважування і підтримують функціональність приладів.
Класичне калібрування – це процедура порівняння показників зважування з використанням предметів з еталонною вагою. В ролі еталону виступає спеціальна калібрувальна гиря. Спочатку її встановлюють на ваги, а потім визначають співвідношення між виміряним свідченням і істинним – еталонним. Завдяки цьому встановлюється погрішність устаткування. А далі виконується регулювання вагів, щоб їх показники максимально відповідали значенням використовуваних еталонів.
Також ряд сучасних вагів оснащений функцією самокалібрування – автоматичного режиму перевірки устаткування за допомогою вбудованого вантажу.
Регулярне калібрування техніки дозволяє забезпечити максимальну достовірність зважування. З часом точність вагів падає в силу різних причин:
Калібрування дозволяє відновити робочі характеристики устаткування. Вона важлива для весоизмерительных приладів будь-якого типу і діапазону зважування. Це можуть бути як аналітичні пристрої для лабораторного аналізу інгредієнтів з точністю до грама, так і стандартні торгові ваги для різних товарів, верхня межа яких обчислюється десятками кілограмів. Але для кожного устаткування необхідно підбирати калібрувальні гирі відповідного класу точності – купити їх за доступною вартістю ви можете в “Аналит Прилад” з доставкою по Києву і усій Україні.
Процедура калібрування дає користувачеві весоизмерительной техніки ряд переваг :
Регулярне калібрування дозволяє своєчасно виявити знос вагів і понизити вартість їх обслуговування. Вона дає можливість виправити неполадки до того, як устаткування буде серйозно пошкоджено і ціна його ремонту зросте в рази.
Калібрування весоизмерительных пристроїв може проводиться на етапах:
Згідно з метрологічними нормами, розрізняють декілька видів перевірки точності вагів :
Щоб бути упевненим в точності зважування, важливо не лише регулярно виконувати калібрування вагів, але і використати високоякісне устаткування. З цим вам завжди готова допомогти компанія “Аналит Прилад”. У нас можна недорого купити лабораторні ваги і аналітичні пристрої, гирі різних класів точності, а також посуд і інше приладдя для досліджень.
Надійність продукції, сертифікати якості і прийнятні ціни дозволили нам завоювати лояльність покупців і стати одним з провідних постачальників лабораторного устаткування. Переконайтеся в перевагах “Аналит Прилад” самі – замовляйте недорого сертифіковану продукцію від світових брендів з доставкою по Києву і іншим регіонам України.