Заказать звонок

  Уточнить цену

   5.1 Технологія і способи виробництва борошна

   Хліб і макаронні вироби – продукти, що користуються особливою популярністю серед населення. Але для того, щоб наповнити ними ринок необхідно провести ряд процедур : зібрати урожай, молоти зерно, перевірити якість отриманої суміші і так далі. Найважливішою частиною цього циклу є саме виробництво борошна – воно вимагає особливого устаткування, використання різних методів і особливої уважності до сировини.

   Технологія виробництва борошна

   Процес виготовлення борошна складається з 2-х етапів: підготовчого і безпосередньо помелу. На першому проводиться очищення гідротермічної обробки і сортування зерна. Не слід нехтувати ГТО, адже вона дозволяє полегшити подальшу роботу, підвищуючи еластичність його оболонок і покращуючи хлібопекарські властивості. Важливо також провести ретельну перевірку якості матеріалу :

   • наявність домішок;
   • зміст клейковини;
   • вологість і так далі

   Тільки після цього можна приступати до помелу. Він буває двох видів:

   • разовий;
   • повторительный.

   5.2 Технологія і способи виробництва борошна

   При разовому способі борошно має невисоку якість через те, що в неї потрапляють подрібнені оболонки і ендосперм. Це надає їй темніший колір, але не позбавляє поживної цінності. В цьому випадку відсутній етап просіювання, що робить продукт, що вийшов, неоднорідним.

   При повторительной технології зерна подрібнення відбувається на декількох системах, розташованих послідовно. На кожній з них відсівають борошно, а частки побільше поступають далі для подрібнення, і це триває аж до подрібнення усіх наявних часток до необхідної великості: тонкого, супертонкого, дрібного або великого помелу.

   Види помелу борошна

   Залежно від великості помелу і виходу фракцій отримують різні сорти:

   • питлівку;
   • вищого;
   • першого;
   • другого;
   • шпалерна.

   Слід врахувати, що кожен сорт вимагає особливого підходу. Приміром, при одинсортовому помелі ви не зможете отримати питлівку і вищий сорт. А ось двохсортним цілком реально одночасно отримати 1-й і 2-й сорт, наприклад, при помелі вівса борошна першого сорту виходить 40 а другого – 38 /p>

   5.3 Технологія і способи виробництва борошна

   Після помелу дайте продукту відлежатися – це зробить його сильнішим, поліпшить колір, підвищить кислотність, врегулює вологість. Борошно свіжого помелу має погану якість клейковини, оскільки жирні кислоти, що отримуються в результаті розщеплювання жирів, ще не устигають змінити її властивості.

   Також існує розділення твердого (грубого) і тонкого помелу. У першому використовують цілісні зерна, подрібнене у великі частки. Вихід в цьому випадку виходить 90-100Во другому випадку використовується внутрішня частина зерна (ендосперма), тут буде високий вміст клейковини і крохмалю і практично повна відсутність клітковини. Вихід такого борошна при помелі пшениці і іржі складає 75-80 відсотків. Пшеницю тонкого помелу можна замінити певною кількістю ячмінної, кукурудзяної, вівсяної або житньої у поєднанні з іншими продуктами.

   Здійснити помел борошна можна і в домашніх умовах за допомогою сучасного устаткування. Але у будь-якому випадку не варто забувати про те, що процес помелу вимагає ретельного контролю. За наявності спеціальної апаратури визначити якість борошна можна максимально точно.