Заказать звонок

  Уточнить цену

   Обратный звонок
   Обратный звонок
   Про автора
   Максимова Анна фото Максимова Анна
   Химик-технолог органических веществ, работает в компании "Analit-Pribor"

   muka Технологія і способи виробництва борошнаХліб і макаронні вироби – продукти, що користуються особливою популярністю серед населення. Але для того, щоб наповнити ними ринок необхідно провести ряд процедур : зібрати урожай, молоти зерно, перевірити якість отриманої суміші і так далі. Найважливішою частиною цього циклу є саме виробництво борошна – воно вимагає особливого устаткування, використання різних методів і особливої уважності до сировини.

   Технологія виробництва борошна

   Процес виготовлення борошна складається з 2-х етапів: підготовчого і безпосередньо помелу. На першому проводиться очищення гідротермічної обробки і сортування зерна. Не слід нехтувати ГТО, адже вона дозволяє полегшити подальшу роботу, підвищуючи еластичність його оболонок і покращуючи хлібопекарські властивості. Важливо також провести ретельну перевірку якості матеріалу :

   • наявність домішок;
   • зміст клейковини;
   • вологість і так далі

   Тільки після цього можна приступати до помелу. Він буває двох видів:

   • разовий;
   • повторительный.

   5.2 Технологія і способи виробництва борошнаПри разовому способі борошно має невисоку якість через те, що в неї потрапляють подрібнені оболонки і ендосперм. Це надає їй темніший колір, але не позбавляє поживної цінності. В цьому випадку відсутній етап просіювання, що робить продукт, що вийшов, неоднорідним.

   При повторительной технології зерна подрібнення відбувається на декількох системах, розташованих послідовно. На кожній з них відсівають борошно, а частки побільше поступають далі для подрібнення, і це триває аж до подрібнення усіх наявних часток до необхідної великості: тонкого, супертонкого, дрібного або великого помелу.

   Види помелу борошна

   Залежно від великості помелу і виходу фракцій отримують різні сорти:

   • питлівку;
   • вищого;
   • першого;
   • другого;
   • шпалерна.

   Слід врахувати, що кожен сорт вимагає особливого підходу. Приміром, при одинсортовому помелі ви не зможете отримати питлівку і вищий сорт. А ось двохсортним цілком реально одночасно отримати 1-й і 2-й сорт, наприклад, при помелі вівса борошна першого сорту виходить 40 а другого – 38 /p>

   5.3 Технологія і способи виробництва борошнаПісля помелу дайте продукту відлежатися – це зробить його сильнішим, поліпшить колір, підвищить кислотність, врегулює вологість. Борошно свіжого помелу має погану якість клейковини, оскільки жирні кислоти, що отримуються в результаті розщеплювання жирів, ще не устигають змінити її властивості.

   Також існує розділення твердого (грубого) і тонкого помелу. У першому використовують цілісні зерна, подрібнене у великі частки. Вихід в цьому випадку виходить 90-100Во другому випадку використовується внутрішня частина зерна (ендосперма), тут буде високий вміст клейковини і крохмалю і практично повна відсутність клітковини. Вихід такого борошна при помелі пшениці і іржі складає 75-80 відсотків. Пшеницю тонкого помелу можна замінити певною кількістю ячмінної, кукурудзяної, вівсяної або житньої у поєднанні з іншими продуктами.

   Здійснити помел борошна можна і в домашніх умовах за допомогою сучасного устаткування. Але у будь-якому випадку не варто забувати про те, що процес помелу вимагає ретельного контролю. За наявності спеціальної апаратури визначити якість борошна можна максимально точно.

   Обладнання для виробництва борошна

   Сьогодні при виробництві борошна на млинах використовують такий спосіб помелу, де зерно багаторазово пропускають через драно-розмельний апарат. Існує 2 методи подрібнення зернової маси:

   1. Простий. Роздрібнення виробляють на 3 – 4 системах і на виході одержують борошно лише односортного помелу.
   2. Складний. Цей спосіб передбачає проходження зернової маси через подерті апарати, сортувальні вузли фракцій помелу та їх збагачення. Далі крупки дроблять на спеціальному устаткуванні – розмельних системах.

   Готовий помел сортують за такими параметрами, як розмір та щільність, а також збагачують. Складний спосіб подрібнення дозволяє виробляти приблизно 20 борошняних потоків різної якості. Потім вони з’єднуються в 1-3 сорти, залежно від того, який помел.

   Під час підготовки борошна, воно проходить 3 етапи виробництва:

   1. Підсортування різних партій.
   2. Просівання.
   3. Магнітне очищення.

   На млин привозять зерно з різних регіонів вирощування, тому категорії, сорти, хлібопекарські якості можуть значно відрізнятися. Партії одного сорту, але різних властивостей поєднують на борошнозмішувачах. Проведені лабораторні дослідження свідчать, у яких обсягах необхідно змішувати компоненти. Зокрема, борошно зі зниженим рівнем клейковини змішують із сильним.

   Мукомельне виробництво має велику кількість вторинних продуктів, які переробляють для виготовлення кормової муки. Категорії такого товару регулюються нормами. Щоб уникнути самосортування готової продукції, її зернят на прес-грануляторах і додають сполучні компоненти вже готовий подрібнений продукт. В області тваринництва кормове борошно важливе тим, що має велику поживну цінність.