Заказать звонок

  Уточнить цену

   Обратный звонок
   Обратный звонок
   Про автора
   Максимова Ганна фото Максимова Ганна
   Хімік-технолог органічних речовин, працює у компанії "Analit-Pribor"

   очищення зерна

   Сільськогосподарська галузь будь-якої країни великою мірою будується на вирощуванні і переробці зерна, а це означає, що воно є важливим і незамінним елементом в існуванні як держав, так і кожного окремого жителя. Між збором урожаю і тим моментом, коли матеріал набуде звичного нам вигляду, проходить безліч етапів : первинне і вторинне очищення, сушка і переробка.

   Очищення зерна : види і технологія

   Стан зібраного урожаю часто залежить від стану полів. Так, якщо вони містилися в порядку, то велику частину органічних домішок (соломи, полову) можна прибрати вже при попередньому очищенні у ворохоочистительном облаштуванні елеватора. Після цього за допомогою зерноочистительных машин віддаляються такі види домішок, як:

   очищення зерна в домашніх умовах

   • зернова – зерна, які не підходять під стандарти : з пліснявою, пошкоджені комахами, недозрілі, щуплі, роздавлені і так далі;
   • смітна: земля, шлак, шкідники, листя і стебла;
   • шкідлива – насіння отруйних рослин (гірчак, кукіль, спорынья), небезпечне для людей і тварин.

   Цей етап проводиться спеціальними сепараторами для відділення домішок. Його дія грунтована на повітряному потоці трьох видів : вертикальному, горизонтальному або похилому. Процес очищення поверхні зерна відбувається завдяки різниці в опорі при дії повітря : чим більше маси частки, а отже більше опір, тим швидше вона впаде. Такий спосіб допомагає відокремити хороше зерно від шкідливих домішок, бруду, каменів і лушпиння.

   Наступний етап – вторинне очищення. Його мета – розділити усе наявне зерно на такі групи:

   • насінне;
   • другий сорт;
   • великі домішки;
   • дрібні домішки.

   як очистити пшеницю від лушпиння в домашніх умовах

   Головний інструмент, що дозволяє вчинити таку процедуру – решето. Вони бувають плоскі і циліндричні, такі, що також називаються трієрами. Цей принцип полягає в сортуванні зерна по товщині, ширині і довжині. Для різних видів підбирають особливі види решета при триерной очищенні на кбс. Так, вони можуть відрізнятися схемою, малюнком, способом, методом, лініями і самою системою.

   Технологія очищення зерна різних видів

   Розглянемо приклади використання електросепараторів для очищення і сортування зерна на пшениці і кукурудзі. Так, при для очищення пшениці необхідно придбати трієр з різними решетами, адже для відділення ячменю потрібні ячеи 8-9 мм, а для горошку і куколя – 4,5-5 мм.

   Абсолютно по-іншому відбувається очищення качанів кукурудзи від зерна. Тут спочатку потрібний спеціальний агрегат, званий лущилкой. Цей прилад для відділення кукурудзи від зерен може бути різних видів: існують велика техніка для фермерських господарств і невеликі варіанти для очищення в домашніх умовах. У першому випадку рекомендується після нього провести додаткову процедуру по очищенню вигином повітряного потоку, щоб звести до мінімуму відсоток забрудненості.

   У другому випадку можна провести тільки міні очищення зерен кукурудзи або ж продовжити процедуру саморобним способом.

   Для очищення і калібрування зерна багато підприємств використовують барабанний сепаратор. Серед його переваг виділяють те, що зерна легше проходять через отвори решіт, не утворюють заторів і засмічень. Барабанне очищення дозволяє якісно відсортувати його після обробки повітрям.

   як очистити ячмінь від лушпиння в домашніх умовах

   Слід врахувати, що у будь-якому випадку будуть певні втрати серед хороших зерен. Приміром, при очищенні кожної тонни рисових зерен допустимі втрати якісного рису складають до 15 кг Для того, щоб ця цифра була мінімальною необхідно використати тільки якісне і нове устаткування. Оцінити ж якість зерна надалі дозволяють спеціальні лабораторні млини.

   Сучасне устаткування для очищення, сортування і сушки зерна

   Інтернет-магазин “Аналит Прилад” – перевірений постачальник сучасного високоякісного устаткування для різних способів його очищення і сортування. У нас можна купити його або провести:

   • ремонт;
   • перевірку;
   • калібрування;
   • дезинфекцію;
   • діагностику;
   • обробку.

   Ми пропонуємо устаткування як для насінного селекційного, так і товарного зерна. Також при купівлі на суму понад 80000 грн наш майстер проведе безкоштовну інструкцію по використанню пристроїв (приміром, сепараторів попереднього очищення) для співробітників вашого підприємства.

   первинне очищення зерна

   На сайті “Аналит Прилад” окрім пропозицій з продажу устаткування представлено фото і статті після очищення зерна, способів його сортування і переробки. Працюйте з “Аналит Прилад” – будьте фахівцем у своїй справі.

   Заповніть форму
   і ми зв'яжемося з вами